Каталог матеріалів

Урок №58 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Визначаємо загальну кількість одиниць певного розряду

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 58. Визначаємо загальну кількість одиниць певного розряду

Мета: формувати уявлення про багатоцифрові числа. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати вміння записувати багатоцифрові числа; визначати розрядний склад числа; порівнювати багатоцифрові числа; знання про розрядні одиниці, особливості їх запису, спосіб міркування при визначення загальної кількості десятків, сотень у числі. Перенести зазначений спосіб міркувань на визначення загальної кількості тисяч, десятків тисяч, сотень тисяч. Вчити характеризувати багатоцифрові числа: зазначати вид числа за кількість цифр у записі; цифри, якими записується число, та їх значення у записі; розрядний та покласовий склад числа; способи утворення числа з попереднього, наступного, з одиниць різних розрядів та різних класів; замінювати число сумою розрядних доданків, сумою одиниць класів; характеризувати загальну кількість одиниць певного розряду в числі. Формувати вміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці та на спільну роботу; зіставляти різні за математичною структурою, але схожі за сюжетом задачі. Організувати підготовчу роботу до введення задач на спільну роботу ускладненої математичної структури. Удосконалювати навички додавання та віднімання чисел на підставі розрядного складу числа; вміння знаходити значення виразу зі змінною; навички письмових ділення і множення на двоцифрове число. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час конструювання чисел, що відповідають певній закономірності.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-5. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей.

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Назви числа, більші за 56 709, але менші від 56 725.

Слайд 10. Завдання 2. Прочитай числа в порядку спадання.

Слайд 11-12. Завдання 3. Запиши числа, які містять:

Слайд 13. Завдання 4. Як визначити в числі загальну кількість десятків; сотень? Чи можна міркувати аналогічно, щоб визначити в числі загальну кількість тисяч; десятків тисяч; сотень тисяч? Визнач загальну кількість одиниць кожного розряду, доповни записи.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-16. Завдання 5. Дай характеристику кожному багатоцифровому числу (див. вкладку 10).

Слайд 17. Завдання 6. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 18-19. Завдання 7. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 20. Завдання 8. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернену задачу.

Слайд 21-22. Завдання 9. Виконай множення письмово. Перевір одержані результати.

Слайд 23. Завдання 10. Знайди значення виразу зі змінними.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Прочитай числа, які позначають час зникнення кожної імперії. Розташуй їх у порядку спадання. Проілюструй ці числа відрізками.

Слайд 26. Завдання 2. Запиши числа. Визнач розрядний склад кожного числа. Запиши числа в порядку зростання.

Слайд 27. Завдання 3. Визнач загальну кількість десятків і сотень у числах.

Слайд 28. Завдання 4. Задача.

Слайд 29. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31-32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні