Каталог матеріалів

Урок №58 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Тренувальні вправи

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №58. Тренувальні вправи

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про дієприкметник як форму дієслова, правила його творення та використання, повторити особливості побудови й уживання дієприкметникових зворотів у реченнях, закріпити правила написання букв н та нн у дієприкметниках і прикметниках дієприкметникового походження, повторити правопис частки не з дієприкметниками, формувати вміння аналізувати мовні явища та застосовувати правила в різних комунікативних ситуаціях, заохочувати до вдосконалення мовленнєвої культури та пошуку кращих способів самовираження;

Очікувані результати: формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, пояснює причини відповідного емоційного стану в типових життєвих ситуаціях, використовує різні складники друкованого чи цифрового текстового джерела інформації (рубрикацію, заголовки, скорочення, виділення тощо) для оптимізації роботи з текстовою інформацією, обстоює власну позицію щодо порушеної проблеми, аналізуючи й узагальнюючи різні погляди та ідеї;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, розкриваючи дужки. Підкресліть дієприкметникові звороти.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. І. Утворіть дієприкметники від поданих дієслів. Позначте суфікси, за допомогою яких утворено дієприкметники.

Слайд 11. Замініть виділені частини в реченнях на дієприкметникові звороти.

Слайд 12. І. Знайдіть і підкресліть у реченнях дієприкметникові звороти.

Слайд 13. Запишіть слова з пропущеними буквами н або нн.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Розгляньте ребус, у якому зашифровано слово немитий.

Хто зможе скласти висловлення про те, як правильно розгадувати цей ребус?

Слайд 16. ІІ. Розгадайте подані нижче ребуси, у яких зашифровано слова з не.

Слайд 17. Інтерактивна вправа.

Слайди 18-20. Виконайте тестові завдання.

Слайди 21-22. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Малюнкова рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні