Каталог матеріалів

Урок №58 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Рід і число іменників. Навчаюся визначати рід і число іменників.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №58. Рід і число іменників. Навчаюся визначати рід і число іменників.

Мета: вчити учнів розуміти і використовувати в мовленні поняття «число іменників» та «рід іменників»; удосконалювати вміння визначати рід і число іменників; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати інтерес до вивчення української мови; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6. Дослідіть іменник школяр за допомогою схем.

Слайд 7. За зразком створіть схему і розкажіть про число і рід

іменника школярка.

Слайд 8. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 9. Поміркуй і скажи, до якого роду належать іменники — назви

професій директорка, учителька, лікарка. Обґрунтуй свою думку.

Слайд 10. Поміркуй, якими іменниками — назвами днів тижня необхідно

доповнити речення.

Слайд 11. Послідовно запиши іменники — назви семи днів тижня. Визнач

число і рід записаних іменників.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Хвилинка спілкування.

Слайд 14. Прочитайте текст. До якого стилю його можна віднести?

Слайд 15. Випишіть із другого речення тексту іменники з абстрактним

значенням за абеткою. Визначте число і рід цих іменників.

Слайд 16. Перевір.

Слайд 17. Побудуйте звукові моделі слів у сполученні захоплення людей.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні