Каталог матеріалів

Урок №58-59 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Орфоепічний словник і словник наголосів.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №58-59. Орфоепічний словник і словник наголосів

Мета: ознайомити учнів із орфоепічним словником та вчити ним користуватися; узагальнити знання учнів про наголос; вчити розрізняти значення слова за допомогою наголосу; удосконалювати вміння ставити логічний наголос для виділення слів зі смисловим навантаженням; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця чітко й правильно вимовляє звуки в процесі мовлення; спостерігає за фонетичними явищами в мовленні, зокрема й на прикладі літературних творів [6 МОВ 4.1.2]; аналізує мовлення за орфоепічними та орфографічними характеристиками [6 МОВ 3.3.2-4]; вправно застосовує алфавіт; знаходить й виправляє огріхи й помилки в змісті, будові й мовному оформленні власних висловлень [6 МОВ 3.3.1-1]; застосовує знання правил орфографії й орфоепії для вдосконалення власного мовлення [6 МОВ 4.1.1]; виявляє й аналізує орфографічні помилки; пояснює виправлення, покликаючись на вивчені правила [6 МОВ 3.3.1-2]; вправно користується словниками; відтворює зміст почутого тексту з дотриманням орфоепічних норм[6 МОВ 1.2.1]; удосконалює письмовий текст (власний та чужий) [6 МОВ 3.3.2-4]; - характеризує вплив неправильного наголошування, вимови на сприйняття слухачем змісту почутого повідомлення [6 МОВ 1.5.3-1]; дотримується орфоепічних, графічних, орфографічних норм у процесі вибору мовленнєвих засобів [6 МОВ 1.7.1-3]; послуговується засобами милозвучності у власному мовленні [6 МОВ 1.7.2-1]; розпізнає роль окремих звуків як виражальних засобів у тексті [6 МОВ 2.2.6-2]; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті, з урахуванням засвоєних мовних норм [6 МОВ 3.3.1].

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Складаємо асоціативний кущ.

Слайд 7. Запишіть слова, поставивши в них наголос.

Слайд 8. Розподіліть слова у чотири стовпчики: 1 — з наголосом на першому складі; 2 — на другому, 3 — на третьому, 4 — на четвертому.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Cпишіть слова, позначте місце наголосу. За потреби скористайтеся словничком наголосів, поданим у додатках. Виділене слово запишіть фонетичною транскрипцією, а також поділіть на склади. Який із цих складів наголошений?

Слайд 11. Перевірте себе.

Слайд 12. ТРЕТЄ ЗАЙВЕ. У кожній групі слів знайдіть одне, у якому наголошений другий склад. За потреби скористайтеся словничком наголосів, поданим у додатках.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Ситуація.

Слайд 17. Попрацюйте в парах.

Слайд 18. Перегляньте слайди «Наголос» за наведеним QR-кодом або посиланням. Не дивлячись на екран, запишіть ті слова, які запам’ятали, поставте в них наголоси. Перегляньте слайди ще раз і так само запишіть слова, які пропустили.

Слайд 19. За тлумачним словником і словником наголосів проаналізуйте наведені парами слова. Що спільного та що відмінного ви помітили?

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Метод “Капелюшки де Боно”.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні