Каталог матеріалів

Урок №57 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо на основі нумерації багатоцифрових чисел

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 57. Додаємо і віднімаємо на основі нумерації багатоцифрових чисел

Мета: формувати уявлення про багатоцифрові числа. Дидактичні задачі. Актуалізувати знання послідовності чисел в натуральному ряді в заданих межах; способу порівняння чисел на підставі їх розташування в натуральному ряді; вміння читати багатоцифрові числа, визначати їх розрядний склад; записувати багатоцифрові числа і порівнювати їх; замінювати суму розрядних доданків багатоцифровим числом; розуміння взаємозв’язку додавання і віднімання. Ознайомити зі способом віднімання на підставі розрядного складу числа. Актуалізувати вміння замінювати суму чисел І та ІІ класів багатоцифровим числом; складати на підставі взаємозв’язку арифметичних дій із однієї рівності на додавання двох рівностей на віднімання. Ознайомити зі способом віднімання від багатоцифрового числа його одиниць І та ІІ класів. Формувати навички додавання та віднімання на підставі розрядного складу багатоцифрових чисел. Актуалізувати й перенести на множину багатоцифрових чисел спосіб одержання числа з попереднього та з наступного; прийом додавання та віднімання числа 1. Розвивати вміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; розвивати логічне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Запиши числа. Прочитай їх у порядку спадання.

Слайд 11. Завдання 2. Заміни суму розрядних доданків числом. Поміркуй, що залишиться, якщо від числа відняти один із його розрядних доданків. Знайди значення відповідних різниць.

Слайд 12. Завдання 3. Заміни кожну суму числом. Згадай правило про взаємо зв’язок арифметичних дій додавання і віднімання та склади до кожного випадку дві рівності на віднімання.

Слайд 13-16. Завдання 4. Знайди значення виразів.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19. Завдання 5. Згадай, що означає додати 1; відняти 1. Знайди значення виразів.

Слайд 20. Завдання 6. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 21. Завдання 7. Знайди значення виразу зі змінними.

Слайд 22. Завдання 8. Віднови розв’язання за зразком.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Завдання 1. Назви числа, які більші за 20 000, але менші від 20 020; більші за 32 793, але менші від 32 814.

Слайд 25. Завдання 2. Проілюструй висоти цих споруд відрізками. Розбий множину чисел на підмножини.

Слайд 26. Завдання 3. Запиши числа. Розташуй усі числа в порядку зростання. 

Слайд 27-28. Завдання 4. Заміни кожну суму розрядних доданків числом. Знайди значення відповідних різниць.

Слайд 29-30. Завдання 5. Заміни кожну суму числом. Для кожного випадку склади дві рівності на віднімання.

Слайд 31-34. Завдання 6. Знайди значення виразів.

Слайд 35. Завдання 7. Назви «сусідів» кожного числа. Запиши рівності, які демонструють спосіб одержання поданих чисел.

Слайд 36-37. Завдання 8. Знайди значення виразів.

Слайд 38. Завдання 9. Задача.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40-41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні