Каталог матеріалів

Урок №55 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Порівнюємо багатоцифрові числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 55. Порівнюємо багатоцифрові числа

Мета: формувати уявлення про багатоцифрові числа. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати уявлення про чотирицифрові, п’ятицифрові, шестицифрові числа; розрядний склад числа; числа І та ІІ класів у складі багатоцифрового числа; вміння записувати багатоцифрові числа; лічити числа у заданих межах; визначати наступне та попереднє числа; порівнювати трицифрові числа на підставі їх розташування в натуральному ряді. Формувати вміння порівнювати багатоцифрові числа на підставі їх розташування в натуральному ряді. Актуалізувати вміння порівнювати трицифрові числа порозрядно. Формувати на цій основі вміння порівнювати порозрядно багатоцифрові числа, зіставляти записи аналогічних чисел першого та другого класу; виконувати порозрядне та покласове порівняння багатоцифрових чисел; навички письмового ділення на двоцифрове число; вміння перевіряти правильність виконання ділення; вміння розв’язувати складені задачі на різницеве порівняння двох часток. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час перенесення відомих способів порівняння на множину багатоцифрових чисел.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Порівняй числа.

Слайд 11. Завдання 2. Прочитай числа в кожному рядку. Визнач, за яким правилом складено рядки чисел. Продовж ці рядки.

Слайд 12. Завдання 3. Запиши числа, які містять:

Слайд 13. Завдання 4. Полічи від 12 792 до 12 814. Яке з цих чисел є найменшим? яке найбільшим? Згадай, де в натуральному ряді розташовані числа, більші за дане; менші від даного.

Слайд 14. Завдання 5. Як слід міркувати в ході порівняння чисел за їхнім розташуванням у натуральному ряді? Порівняй числа.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 6. Порівняй числа в першому рядку кожного стовпчика способом порозрядного порівняння. Чи можна міркувати так само, порівнюючи числа в другому рядку стовпчика? Порівняй ці числа порозрядно.

Слайд 18. Завдання 7. Порівняй числа порозрядно. У числах другого стовпчика підкресли клас одиниць однією рискою, а клас тисяч — двома. Порівняй відповідні класи. Що цікаве можна помітити? Яке число більше? яке менше?

Слайд 19. Завдання 8. Порівняй числа способом покласового порівняння.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Розбий подані числа на три підмножини. Запиши підмножини. До кожної допиши ще кілька чисел. Прочитай числа кожної підмножини, визнач їх розрядний склад.

Слайд 22. Завдання 2. Запиши числа. Підкресли в числах однією рискою клас одиниць, двома рисками — клас тисяч.

Слайд 23. Завдання 3. Полічи від 7287 до 7300. Яке із цих чисел є найбільшим? Де в натуральному ряді розташовані числа, більші за дане? менші від даного?

Слайд 24. Завдання 4. Як слід міркувати, порівнюючи числа за їх розташуванням у натуральному ряді? Порівняй числа.

Слайд 25-26. Завдання 5. Згадай, у чому полягає спосіб порозрядного порівняння. Порівняй числа в першому рядку кожного стовпчика. Чи можна міркувати так само, порівнюючи числа в другому рядку? Порівняй їх.

Слайд 27. Завдання 6. Прочитай числа кожної пари. Зістав записи чисел і визнач, чим вони схожі; чим відрізняються. Чим схожі та чим відрізняються назви цих чисел?

Слайд 28-29. Завдання 7. Порівняй числа порозрядно.

Слайд 30. Завдання 8. Порівняй числа способом покласового порівняння.

Слайд 31-32. Завдання 9. Виконай ділення. Перевір результати.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34-36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 37. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні