Каталог матеріалів

Урок №55 для 1 класу з курсу "Я досліджую світ" за Н. Бібік - Почуття людини. Емоції. Пам'ятка "Як навчитися стримувати емоції"

«____»___________ 20___ року

Календарно-тематичне планування інтегрованого курсу за підручником «Я досліджую світ. Автори: Н.М. Бібік та Г.П. Бондарчук» для 1 класу за програмою НУШ (для підручників 2023 року випуску)

 

Урок №55. Почуття людини. Емоції. Пам'ятка "Як навчитися стримувати емоції".

Очікувані результати: учні можуть пояснити що таке емоції та почуття; розрізняють різні види емоцій; можуть скласти за допомогою дорослих пам’ятку "Як навчитися стримувати емоції".

Мета:

  • формування предметних компетентностей:

розширити та уточнити знання дітей про поняття: «емоції» та «почуття»; формувати в учнів уявлення про різні види емоцій та почуттів; розвивати вміння керувати власними емоціями; сприяти розвитку розповідного мовлення, спостережливість, уміння порівнювати, знаходити причино-наслідкові зв’язки; доводити правильність певного судження та власної думки; виховувати шанобливе ставлення один до одного.

  • формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; контролювати й оцінювати свої результати; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, будувати діалог, співпрацювати в парі та в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;

компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій – допитливість, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї; самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати; формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів; пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;

вміння вчитися – включатися в роботу відразу після вказівки вчителя, правильно висловлюватися, зосереджено слухати вчителя, відповідати на запитання, вчити застосовувати вивчені правила на практиці;

здоров'язбережувальна – правильно організовувати навчальну діяльність – змінювати види роботи, щоб запобігти втомлюваності учнів, формувати в учнів вміння активно рухатись під час фізкультхвилинки; дбайливе ставлення до власного здоров¢я і збереження здоров¢я інших людей;

екологічна компетентність - дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-4. Ранкове коло.

Слайд 5. Хвилинка фенологічних спостережень.

Актуалізація опорних знань

Слайд 6. Оберіть свою емоцію.

Слайд 7. Гра «Покажи емоцію».

 

Слайд 8. Розгадайте ребуси.

 

Слайд 9. Проблемне питання.

Повідомлення теми і мети уроку

 

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 10. Робота з малюнками.

 

Слайд 11. Запам’ятай!

Слайд 12. Емоції – це твої почуття, переживання, хвилювання.

 

Слайд 13-20. Запам’ятайте.

 

Слайд 21. Гімнастика для очей.

Закріплення вивченого.

Слайд 22. Що відчувають діти, зображені на малюнках? Чому? Наведи приклади ситуацій, коли ти відчував / відчувала те ж саме.

 

Слайд 23. Що відчувають діти, зображені на малюнках? Чому? Наведи приклади ситуацій, коли ти відчував / відчувала те ж саме.

Слайд 24. Що відчувають діти, зображені на малюнках? Чому? Наведи приклади ситуацій, коли ти відчував / відчувала те ж саме.

 

Слайд 25. Що відчувають діти, зображені на малюнках? Чому? Наведи приклади ситуацій, коли ти відчував / відчувала те ж саме.

 

Слайд 26. Знайди на малюнку дітей, яким радісно. Чому ти так думаєш?

 

Слайд 27. Знайди на малюнках тих, хто злиться. Як ти виглядаєш, коли злишся?

 

Слайд 28. Обери ситуації, які потрібно змінити. Підкажи дітям, як це зробити.

 

Слайд 29. Фізкультхвилинка.

 

Слайд 30. Розгляньте малюнок.

Слайд 31. Розгляньте малюнок.

Слайд 32. Гра «Дзеркало».

 

Слайд 33. Сторінка 12, вправа 1.

Слайд 34. Сторінка 12, вправа 2.

 

Слайд 35-38. Робота з малюнками.

 

Слайд 39. Online завдання.

 

7. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 40. Рефлексія «Колір настрою».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні