Каталог матеріалів

Урок №54 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Повторюю все про будову слова.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №54. Повторюю все про будову слова.

Мета: сприяти усвідомленню учнями про спільну частину споріднених слів – корінь, досліджувати словотворчу роль суфікса та префікса; розвивати у дітей мовне чуття, мислення, увагу, розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6 .Відгадай мовні загадки .

Слайд 7. Що таке корінь слова? Як знайти корінь слова?

Слайд 8. Відгадай мовні загадки.

Слайд 9. Де пишеться префікс? Для чого він служить?

Слайд 10. Відгадай мовні загадки.

Слайд 11. Для чого служить суфікс? Де стоїть суфікс у слова?

Слайд 12. Що таке закінчення? Для чого воно служить? Як знайти закінчення у слові?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 14.  Запишіть. У поданих словах позначте корені.

Слайд 15. Запишіть. Позначте у словах закінчення і корінь.

Слайд 16. Запишіть. У поданих словах позначте закінчення і основу.

Слайд 17. Прочитайте скоромовки.Позмагайтесь, хто прочитає швидше і без помилок.

Слайд 18. Як ви розумієте другу скоромовку?

Слайд 19. Запишіть скоромовки з пам'яті й перевірте написане один в одного.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Знайдіть у кожній скоромовці спільнокореневі слова і позначте в них спільну частину — корінь.

Слайд 22. Прочитайте пари слів. Подумайте, які з них є спорідненими.

Слайд 23. Чому пара слів «гора - горіти» не є спорідненими?

Слайд 24. Інтерактивне онлайн завдання.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні