Каталог матеріалів

Урок №54 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Дієприкметниковий зворот

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №54. Дієприкметниковий зворот

Мета: ознайомити учнів із поняттям дієприкметникового звороту, його будовою, розвинути навички знаходження дієприкметникового звороту у текстах, розвивати логічне мислення та мовленнєву культуру, виховувати уважність до мовних деталей та точність у висловленні думок, формувати відповідальність за грамотність і якість письмового та усного мовлення;

Очікувані результати: формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, пояснює причини відповідного емоційного стану в типових життєвих ситуаціях, використовує різні складники друкованого чи цифрового текстового джерела інформації (рубрикацію, заголовки, скорочення, виділення тощо) для оптимізації роботи з текстовою інформацією, обстоює власну позицію щодо порушеної проблеми, аналізуючи й узагальнюючи різні погляди та ідеї;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Перебудуйте речення так. щоб дієприкметникові звороти потрібно було відокремити комою (комами).

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Складіть і запишіть речення за схемами.

Слайд 11. Складіть усно за коміксом невелику фантастичну розповідь, використавши щонайменше два дієприкметникові звороти.

Слайд 12. І. Спишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Підкресліть дієприкметникові звороти та означувані слова як члени речення.

Слайд 13. Перевіряємо.

Слайд 14. І. Доповніть речення дієприкметниковими зворотами так. щоб ці звороти поотрібно було відокремити комами. Можна переставляти слова місцями або ж додавати інші. Запишіть утворені речення.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Виконайте завдання одного з варіантів.

Слайд 17. Складіть і запишіть за поданими зображеннями 2-3 речення з дієприкметниковими зворотами на тему «Вироби народного мистецтва». За потреби скористайтеся довідкою.

Слайд 18. І. Перебудуйте письмово речення, замінюючи виділені частини дієприкметниковими зворотами. Розставте розділові знаки.

Слайд 19. Перевіряємо.

Слайди 20-21. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні