Каталог матеріалів

Урок №52 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Розвязуємо задачі різними способами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 52. Розвязуємо задачі різними способами

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі різними способами, формувати вміння переходити до розв’язання задачі різними способами шляхом виконання схематичного рисунка в можливих варіантах, а також уявлення про те, що не будь-яку задачу можна розв’язати різними способами; закріплювати вміння обчислювати значення виразів за діями.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

На попередньому уроці ви дізналися про існування задач, які можна розв’язати різними способами. Ви переконалися в тому, що розв’язання задачі різними способами є непрямою перевіркою правильності розв’язку, якщо в обох способах одержано однакові числа. Отже, постає питання, як відшукати різні способи розв’язування задачі. Що нам допоможе в цьому? Саме відшукуванню різних способів розв’язування задачі й буде присвячено цей урок. За допомогою якого засобу це можна робити? Про це ви дізнаєтесь сьогодні на уроці.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 13. Завдання 1. Прочитай задачу. До кожної схеми добери схему аналізу. Поясни, як розв'язати двома способами.

Слайд 14-16. Завдання 2. Зістав подану задачу із задачею в завданні 1. Що змінилося? Як я зміна вплине на розв'язання? До кожного плану розв'язування задачі добери вираз. Прочитай кожний вираз. Чи мають ці вирази рівні значення? Розв’яжи задачу двома способами.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 3. Поясни розв'язання задачі різними способами за поданими схемами.

Слайд 19-20. Завдання 4. Розглянь, у якому порядку виконали дії. Поясни, як слід їх виконувати. Виправ помилки.

Слайд 21. Завдання 5. Поміркуй, чи будуть рівними значення виразів у кожній парі. Чи треба їх обчислювати, щоб порівняти? Якими правилами слід скористатися?

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Завдання 1. Прочитай задачу. До кожної схеми добери схему аналізу. Поясни, як розв'язати двома способами.

Слайд 24. Завдання 2. Зістав подану задачу із задачею в завданні 1. Що змінилося? Як я зміна вплине на розв'язання? До кожного плану розв'язування добери вираз. Прочитай кожний вираз. Чи мають ці вирази рівні значення?

Слайд 25. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні