Каталог матеріалів

Урок №52 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Читаємо і записуємо багатоцифрові числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 52. Читання та записування багатоцифрових чисел

Мета: формувати уявлення про багатоцифрові числа. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати вміння лічити в межах 2000; знання розрядів і класів; знання розрядів, що належать до кожного класу. Ознайомити з алгоритмом читання багатоцифрових чисел. Формувати вміння читати багатоцифрові числа, подані в матеріалізованій формі. Ознайомити з алгоритмом записування багатоцифрових чисел. Формувати вміння записувати багатоцифрові числа. Формувати вміння розв’язувати складені задачі, зокрема задачі на подвійне зведення до одиниці. Розвивати вміння добирати хоча б один розв’язок нерівності; порівнювати математичні вирази шляхом обчислення їх значень; обчислювати периметр трикутника.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Розкажи про десяткову систему числення, користуючись вкладкою 7.

Слайд 11. Завдання 2. Полічи: від тисячі двадцяти семи до тисячі тридцяти п’яти; від тисячі п’ятисот дев’яноста восьми до тисячі шестисот трьох; від тисячі семисот вісімдесяти дев’яти до тисячі семисот дев’яноста трьох; від двох тисяч трьохсот двадцяти восьми до двох тисяч трьохсот тридцяти шести.

Слайд 12. Завдання 3. Прочитай числа, записані в таблиці розрядів і класів. Поясни, що позначає кожна цифра в записі числа.

Слайд 13-14. Завдання 4. Прочитай числа, користуючись підказками та пам’яткою на вкладці 7. Розбий подані числа на три підмножини. До кожної групи чисел допиши два власні приклади.

Слайд 15-16. Завдання 5. Запиши числа в таблицю розрядів і класів (див. вкладку 9). Як потрібно міркувати, записуючи багатоцифрові числа?

Слайд 17. Завдання 6. Запиши числа:

Слайд 18. Завдання 7. Прочитай число: 990. Визнач, скільки в ньому одиниць; десятків; сотень. Збільш це число на десяток. Запиши відповідну суму та знайди її значення.

Слайд 19. Завдання 8. Визнач, між якими числами, що містять нуль у розряді одиниць, розташовані числа: 3 000, 8 000, 4 000, 6 000.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Завдання 9. Розв’яжи задачу.

Слайд 22-23. Завдання 10. Розв’яжи задачу. Зміни запитання задачі так, щоб вона розв’язувалася чотирма діями.

Слайд 24. Завдання 11. Знайди кілька розв’язків кожної нерівності.

Слайд 25. Завдання 6. Знайди периметр трикутника, якщо довжина однієї його сторони дорівнює 84 мм, довжина другої сторони становить довжини першої, а третя сторона на 45 мм довша за другу.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Завдання 1. Полічи: від тисячі тридцяти п’яти до тисячі сорока двох; від тисячі восьмисот дев’яноста чотирьох до тисячі дев’ятисот десяти.

Слайд 28-29. Завдання 2. Прочитай числа, записані в таблиці розрядів і класів.

Слайд 30-32. Завдання 3. Прочитай числа. Розбий їх на три підмножини. До кожної групи додай два власні приклади чисел.

Слайд 33-34. Завдання 4. Виконай завдання, користуючись таблицею розрядів і класів. Як слід міркувати?

Слайд 35-37. Завдання 5. Запиши числа, користуючись пам’яткою.

Слайд 38. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 39-40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні