Каталог матеріалів

Урок №50 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Творення пасивних дієприкметників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 50.

Тема. Творення пасивних дієприкметників

Мета: ознайомити учнів з особливостями творення пасивних дієприкметників минулого часу, сформувати вміння правильно утворювати пасивні дієприкметники від дієслів та використовувати їх у мовленні; розвивати в учнів лінгвістичне мислення, увагу до мовних деталей, мовленнєву культуру, уміння аналізувати мовні явища; виховувати уважність до правильного використання форм слів у мовленні, культуру спілкування, інтерес до вивчення української мови; розширювати словниковий запас.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця розуміє, що таке пасивні дієприкметники, їхні граматичні ознаки та функції в реченні; знає способи творення пасивних дієприкметників минулого часу; використовує пасивні дієприкметники у власному мовленні; використовує пасивні дієприкметники в контексті для передачі точності та виразності мовлення; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Вправа Online.

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте слова.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайд 12. Перепишіть речення, утворивши від дієслів, що в дужках, пасивні дієприкметники в потрібній формі.

Слайд 13. Перевір себе.

Слайд 14. Зауважте.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Прочитайте та відгадайте загадки. Випишіть пасивні дієприкметники й розберіть їх за будовою.

Слайди 19-20. Перевір себе.

Слайд 21. Творча майстерня. Випишіть виділені дієприкметники. Визначте: 1) стан (активний чи пасивний); 2) час (минулий чи теперішній); 3) рід; 4) число; 5) відмінок; 6) значущі частини слова (розбір за будовою). Прочитайте виразно текст, доповнивши його самостійно складеною загадкою.

Слайд 22. Культура слова. Запам’ятайте значення паронімів.

Закріплення вивченого

Слайди 23-24. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 25. Рефлексія. Метод «Капелюшки де Боно».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні