Каталог матеріалів

Урок №50 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Перевіряю написання ненаголошених [е], [и] в коренях слів. Написання розгорнутої відповіді на запитання

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 50.  Перевіряю написання ненаголошених [е], [и] в коренях слів

Мета: вчити перевіряти написання ненаголошених [е], [и] в коренях слів, розпізнавати орфограми, правильно писати слова; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Поясни Читалочці, яка орфограма об’єднує подані слова. Пригадай правило, яким треба скористатися.

Слайд 7. Вправа 1. Пригадай правило.

Слайд 8-9. Вправа 2. Добери перевірні слова до слів попереднього завдання й запиши їх парами. Постав наголос.

Слайд 10-12. Вправа 3. Допоможи Родзинці вибрати в колонках перевірні слова до виділених. Запиши їх парами.

Слайд 13-14. Вправа 4. Допоможи Щебетунчикові вставити орфограми. Спиши вірш.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-18. Вправа 5. Прочитай текст. Поясни Ґаджикові, чим знаменний для українців день 24 серпня. Випиши в колонку виділені слова. Добери до них перевірні й запиши.

Слайд 19. Вправа 6. Разом із сусідом/сусідкою по парті виконайте завдання Щебетунчика.

Слайд 20. За інтернет-джерелами. Вікіпедія.

Слайд 21. Вправа 7. Прочитай плакат і дізнаєшся, що зацікавило друзів у Рівному.

Слайд 22. Словникова робота.

Слайд 23. Вправа 8. Знайди в тлумачному словнику значення слова бурштин. Склади з ним речення і запиши.

Слайд 24. Вправа 9. Прочитай, про що дізналися друзі в музеї.

Слайд 25. Вправа 10. Випиши з тексту про бурштин назви кольорів. Визнач, які з них містять орфограму. Підкресли її.

Слайд 26. Вправа 11. Як думаєш, чому бурштин називають сонячним камінням? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 28. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 29-31. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні