Каталог матеріалів

Урок №50 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Назви істот і неістот. Іменники конкретні й абстрактні, загальні і власні

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 50.

Тема. Назви істот і неістот. Іменники конкретні й абстрактні, загальні і власні.

Мета: ознайомити із конкретними та абстрактними іменниками; вчити розрізняти іменники істоти та неістоти; писати іменники загальні та власні назви; визначати синтаксичну роль іменників; вчити розв’язувати тестові завдання; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове); обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця називає конкретні та абстрактні іменники; розрізняє іменники істоти та неістоти; записує іменники загальні та власні назви; визначає синтаксичну роль іменників; розв’язує тестові завдання; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 4-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Так / Ні.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Спостереження за мовним матеріалом.

Слайди 10-12. Запам’ятай.

Слайд 13. Запишіть іменники у дві колонки: 1) назви неістот; 2) назви істот. З перших букв виписаних слів складіть фразеологізм.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. До речі.

Слайд 18. Перепишіть текст. Надпишіть над кожним іменником по дві його характеристики: 1) конкр. чи абстр.; 2) іст. чи неіст.

Слайд 19. Творче завдання.

Слайд 20. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайди 21-22. Тестові завдання.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні