Каталог матеріалів

Урок №50 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Лічимо в межах багатоцифрових чисел

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 50. Лічимо в межах багатоцифрових чисел

Мета: актуалізувати вміння читати багатоцифрові числа, визначати розрядний склад числа; знання про розряди, що належать до кожного класу; вміння записувати багатоцифрові числа. Розкрити сутність позиційного принципу запису числа. Формувати вміння лічити в межах мільйона за аналогією з лічбою чисел у межах 1000 ; визначати наступне і попереднє число до даного. Перенести спосіб утворення наступного й попереднього числа на числа в межах мільйона. Формувати вміння утворювати багатоцифрові числа з наступного та попереднього чисел; визначати розрядний склад чисел; утворювати числа з одиниць різних класів та різних розрядів; записувати багатоцифрові числа шляхом вказування їх розрядного складу. Вдосконалювати вміння порівнювати математичні вирази, обчислювальні навички. Формувати вміння розв’язувати складені задачі. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 3-4. Математичний диктант.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами. Користуючись таблицею розрядів і класів (див. вкладку 9), назви розряди, які входять до кожного класу. Зістав перший і другий класи. Що в них спільне? Що відмінне?

Слайд 9. Завдання 2. Визнач, між якими числами в натуральному ряді розташовані числа: 1 000; 3 000; 5 000; 7 000; 12 000; 6 001.

Слайд 10. Завдання 3. Полічи: від тисячі дев’яноста дев’яти до тисячі ста тринадцяти; від тисячі ста дев’яноста восьми до тисячі двохсот чотирнадцяти. Полічи від тисячі семисот шістдесяти трьох до тисячі семисот сімдесяти чотирьох.

Слайд 11-13. Завдання 4. У завданні 3 на с. 11 зістав числа в кожному рядку. Що в них спільне? Скільки цифр використано для запису числа в кожному рядку? Як можна назвати числа кожного з цих рядків?

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-16. Завдання 5. Прочитай числа, записані в таблиці розрядів і класів. Називати число починай із найвищого класу. Число другого класу читай зі словом «тисяча» (або «тисяч», «тисячі»), а число першого класу — без слова «одиниця» (або «одиниць», «одиниці»).

Слайд 17. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 18. Завдання 7. Постав дужки так, щоб утворилися істинні рівності.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Завдання 1. Назви розряди, які входять до кожного класу, скориставшись таблицею розрядів і класів. Зістав перший і другий класи. Що в них спільне? Відмінне?

Слайд 21-22. Завдання 2. Зістав числа, записані в кожному рядку таблиць у завданні 3 на с. 76. Що в них спільне? Якого виду числа, записані в 1 рядку; 2 рядку; 3 рядку?

Слайд 23. Завдання 3. З’ясуй, між якими числами в натуральному ряді стоять числа: 1000, 3000, 5000, 7000.

Слайд 24. Завдання 4. Полічи: від тисячі дев’яти до тисячі двадцяти п’яти; від тисячі сорока п’яти до тисячі шістдесяти семи; від тисячі ста тридцяти трьох до тисячі ста сорока; від тисячі семисот шістдесяти трьох до тисячі семисот сімдесяти чотирьох.

Слайд 25. Завдання 5. Юля записала найбільше трицифрове число та додала до нього 1. Вона стверджує, що в такий спосіб одержано найменше чотирицифрове число. Діти навели подібні приклади. Прокоментуй записи.

Слайд 26. Завдання 7. Знайди значення виразів.

Слайд 27. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 28-29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні