Каталог матеріалів

Урок №5 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Урок позакласного читання №1. Анатолій Качан. Загадки «Квітка Сонця», «Світов@ павутин@»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 5.

Тема. Урок позакласного читання №1. Анатолій Качан. Загадки «Квітка Сонця», «Світов@ павутин@».

Мета: познайомити із літературними загадками; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, уважність, кмітливість, творчі здібності; виховувати повагу до однокласників, до рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає інформацію про малі жанри у фольклорі та літературі; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; стисло переказує зміст повідомлення про втілення в загадках; передає з використання окремих способів і засобів візуалізації враження від почутого повідомлення; виявляє взаємозв’язок змісту малих жанрів фольклору із власними потребами для особистісного розвитку; читає виразно (зокрема й напам'ять) загадки; розрізняє жанрові особливості загадок; характеризує порушені в загадках проблеми; знаходить у текстах теоретико-літературні поняття, пояснює їх сутність; розпізнає основні художні виражальні засоби у творах малих жанрів фольклору, використовує окремі з них; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу творів малих жанрів фольклору про відображення в них народної мудрості; проводить паралелі між образами і ситуаціями, зображеними в загадках, і власним життєвим досвідом; висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані вивченими загадками, своє ставлення до зображених у творах людей, подій, ситуацій, явищ тощо; обирає для самостійного ознайомлення тексти малих жанрів фольклору і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; створює власний медійний продукт (мультфільм, відеоролик, навчальний проект тощо) за мотивами прочитаного; збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності малих жанрів фольклору.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Знайомство з Анатолієм Качаном. Відео письменника.

Слайд 8. Знайомство зі збіркою поезій Анатолія Качана «Листи з осіннього саду» https://book-ye.com.ua/catalog/virshi/lysty-z-osinnoho-sadu/

Слайд 9. Читання загадки «Квітка Сонця» Анатолія Качана.

Слайд 10. Мовна скарбничка.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайди 12. Знайомство із загадкою Анатолія Качана «Світов@ павутин@».

Слайд 13. Поміркуй.

Закріплення вивченого

Слайд 14. Робота в групах. Творча майстерня.

Слайд 15. Питання – відповідь.

Слайд 16. Рефлексія. Вправа «Загадкові листи».

Слайд 17. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні