Каталог матеріалів

Урок №48 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо знання нумерації трицифрових чисел

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 48. Узагальнюємо знання нумерації трицифрових чисел

Мета: узагальнити й систематизувати знання і вміння учнів щодо нумерації трицифрових чисел. Актуалізувати поняття про натуральні числа, послідовність чисел в натуральному ряді, двоцифрові та трицифрові числа; розряди та розрядні одиниці, розрядний склад числа. Узагальнити способи утворення чисел із кількох сотень, кількох десятків та кількох одиниць прилічуванням одиниці до попереднього, відлічуванням одиниці з наступного чисел. Актуалізувати позиційний принцип запису чисел, запис чисел за їх розрядним складом, подання числа у вигляді суми розрядних доданків, заміну суми розрядних доданків числом, знання натурального ряду чисел, послідовності чисел у натуральному ряді, поняття наступного і попереднього числа та способи одержання чисел із наступного та попереднього, вміння характеризувати числа (вид числа, якими цифрами записується) та пояснювати їх значення у записі числа, десятковий склад числа, подання числа у вигляді суми розрядних доданків, способи одержання числа. Узагальнити прийоми додавання та віднімання на підставі нумерації трицифрових чисел: додавання та віднімання числа 1, додавання та віднімання на підставі розрядного складу числа, способи порівняння чисел. Розвивальна задача: розвивати логічне і варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-5. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей.

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами. Проілюструй за допомогою кружків-намистинок числа: 567; 904; 230. Познач ці числа картками.

Слайд 10. Завдання 1. Визнач їхній розрядний склад. Заміни кожне число сумою розрядних доданків. Визнач у кожному числі загальну кількість одиниць; десятків; сотень. Порівняй числа попарно. Як можна міркувати при порівнянні чисел?

Слайд 11. Завдання 2 . Запиши числа, проілюстровані кружками-намистинками.

Слайд 12. Завдання 3. Полічи: від 98 до 110; від 289 до 320; від 990 до 1 000.

Полічи десятками: від 370 до 430; від 760 до 900.

Полічи сотнями: від 300 до 700; від 600 до 1 000.

Слайд 13. Завдання 4. Заміни кожне число сумою розрядних доданків:

567; 809; 450; 68.

Слайд 14-16. Завдання 5. Дай характеристику числам: 599; 800; 720, користуючись вкладкою 10. Розташуй ці числа в порядку зростання.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 6. Знайди значення виразів.

Слайд 19. Завдання 7. Порівняй числа зручним для тебе способом.

Слайд 20-21. Завдання 8. Знайди значення часток письмово. Виконай перевірку.

Слайд 22-24. Завдання 9. Пригадай правила порядку виконання арифметичних дій у виразах. Знайди значення виразів по діях.

Слайд 25-27. Завдання 10. Розв’яжи задачі. До однієї із задач склади і розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 28-30. Завдання 11. Розв’яжи рівняння.

Слайд 31. Завдання 12. Виконай завдання.

Слайд 32. Завдання 13. Накресли відрізки АВ = 1 дм 8 см, CD = 9 см. Визнач, на скільки відрізок АВ довший, ніж відрізок CD; у скільки разів.

Слайд 33. Рухлива вправа.

Слайд 34-35. Завдання 1. Назви розрядні числа І, ІІ, ІІІ розрядів. Проілюструй за допомогою кружків-намистинок числа: 568, 405, 290. Познач числа картками.

Слайд 36. Завдання 2. Назви числа, які більші за 689, але менші від 704.

Слайд 37-40. Завдання 3. Виконай ділення письмово. Перевір результати.

Слайд 41-42. Завдання 4. Розв'яжи рівняння.

Слайд 43. Завдання 5. Виконай завдання.

Слайд 44. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 45-46. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 47. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні