Каталог матеріалів

Урок №48 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Ділимо складену задачу на прості

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 48. Ділимо складену задачу на прості.

Мета: формувати вміння розв’язувати складені задачі, актуалізувати поняття складеної задачі, вміння розбивати складену задачу на прості, встановлювати порядок розв’язання простих задач і на цій підставі складати план розв’язування задачі; познайомити учнів із пам’яткою № 3 та вчити застосовувати її під час самостійного розв’язування задач; формувати вміння знаходити значення виразів із змінною; порівнювати математичні вирази логічним способом; закріпити розуміння залежності між результатами додавання або віднімання від зміни одного з компонентів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Ми продовжуємо вчитися розв’язувати складені задачі. Ви вже вмієте міркувати від запитання до числових даних, тобто здійснювати аналітичний пошук розв’язання задачі. Наступним кроком є розкладання складеної задачі на прості, саме цю дію ми й будемо опрацьовувати сьогодні на уроці. Отже, бажаю вам успішної роботи; будьте до себе уважними, постійно оцінюйте, чи все вам вдається, а наприкінці уроку розкажете про результати власних навчальних досягнень.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 9-10. Завдання 1. З'ясуй, яка це задача – проста чи складена. Прокоментуй пошук розв'язування задачі. Розглянь, як на схемі аналізу відокремили прості задачі. Сформулюй їх та покажи опорну схему кожної задачі.

Слайд 11. Перевір за правилом.

Слайд 12. Завдання 1. Розв’яжи задачу.

Слайд 13. Завдання 2. Склади за схемами задачу із числами 17, 8, 4. Доповни схеми. Розділи задачу на дві прості, склади план розв'язування задачі.

Слайд 14-15. Завдання 3. Розв'яжи задачу за пам'яткою «Працюю над задачею» № 3 (див. вкладку 2).

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-20. Завдання 4. Досліди, який компонент арифметичної дії змінюється. Як ця зміна впливає на результат? Закінчи обчислення.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 1. З'ясуй, яка це задача – проста чи складена. Прокоментуй пошук розв'язування задачі.

Слайд 23-25. Завдання 4. Який компонент арифметичної дії змінюється? Як ця зміна впливає на результат?

Слайд 26. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні