Каталог матеріалів

Урок №44для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Наголошування загальновживаних слів. Правильно наголошую загальновживані слова.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №44. Правильно вимовляю і записую слова з ненаголошеними [е], [и].

Мета: виробляти орфоепічно правильну вимову слів із ненаголошеними голосними; розвивати вміння порівнювати вимову й написання слів із ненаголошеними, добирати спільнокореневі слова для перевірки ненаголошених коренів; розвивати кмітливість, уважність; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6. Поміркуй.

Слайд 7. Прочитай слова і порівняй їх.

Слайд 8. Запиши речення. У виділених словах постав наголос.

Слайд 9. Випиши спочатку слова з наголошеними [е]. Потім — із ненаголошеними [е]. Далі — слова, що містять наголошені і ненаголошені [е].

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 11. Добери і запиши перевірні слова до слів із двома ненаголоше-

ними голосними.

Слайд 12. З поданих слів випишіть тільки ті, у яких ненаголошені звуки

[е], [и] не можна перевірити наголосом.

Слайд 13. Прочитайте слова. Чи можна наголосом перевірити правопис

пропущених у них літер?

Слайд 14. Перевірте написання цих слів за орфографічним словником

і запишіть, уставляючи замість крапок пропущені букви.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Відгадай загадки і запиши відгадки.

Слайд 17. У записаних словах підкресли орфограми. Яке слово не треба

перевіряти?

Слайд 18. Прочитай і запиши слова. Який із варіантів, поданий у дужках, ти вибереш? Поясни чому.

Слайд 19. Перевір. Підкресли слова, які не можна перевірити

наголосом.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні