Каталог матеріалів

Урок №42 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування задач та обчислення виразів з застосуванням властивостей множення

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 42. Розв’язування задач та обчислення виразів з застосуванням властивостей множення. Самостійна робота №6.

Мета: закріпити знання про властивості множення натуральних чисел; відпрацювати навички множення багатоцифрових натуральних чисел; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно застосовують властивості множення при письмовому і усному множенні натуральних чисел.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 6. Інтерактивне завдання.

Слайд 7-8. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 9-10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Усне опитування.

Слайд 12- 19. Самостійна робота №6.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Завдання. Спростіть вираз:

1) 13х + 2х;

2) 15у + 24у – 9у;

3) 72b – 8b – b.

Слайд 22. Завдання. Обчисліть, обираючи зручний порядок дій:

1) 125 · 17 · 8; 2) 500 · 129 · 2; 3) 40 · 32 · 25;

 4) 73 · 15 – 15 · 71; 5) 125 · 423 + 125 · 377; 6) 441 · 16 + 559 · 16.

Слайд 23. Завдання. Що потрібно поставити замість зірочок, щоб одержати

правильну рівність?

1) 7 · (5 + 8) = 7 · * + * · 8;

2) * · (12 – 5) = * – 15.

Слайд 24. Індивідуальна робота.

Задача. Знайдіть помилку в міркуваннях: «Розглянемо правильну числову рівність:

35 + 10 – 45 = 42 + 12 – 54.

 Застосуємо розподільний закон:

5 · (7 + 2 – 9) = 6 · (7 + 2 – 9).

Поділимо обидві частини цієї рівності на множник

(7 + 2 – 9). Одержимо: 5 = 6».

Слайд 25. Задачі на логіку. Треба якнайшвидше підсмажити три грінки. На сковоро­ді вміщуються лише дві. Який найменший час витрачається на підсмаження трьох грінок, якщо один бік грінки підсмажується за 1 хв?

Підсумок

Слайд 26. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 28. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні