Каталог матеріалів

Урок №41 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування задач і вправ з числовими та буквенними виразами

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 41. Розв’язування задач і вправ з числовими та буквеними виразами.

Мета: закріпити поняття «числові вирази» і «буквені вирази» та виробити вміння знаходити значення виразів за умови різних значень змінної; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють знаходити значення виразів за умови різних значень змінної.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Математичний диктант.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-8. Цікавинки математики.

Слайд 9-10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 12-17. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 3-4 рівня складності № 457, 460, 462, 464, 468.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Завдання: Знайдіть значення виразу:

1) m – n, якщо m = 77 199, n = 8901;

2) (a + b) ⋅ c, якщо a = 108, b = 375, c = 33

Слайд 20. Завдання. Записати буквений вираз та знайти його значення:
Різницю чисел х і у помножити на частку чисел m і n, якщо х=48, у=17, m=72, n=12.

Слайд 21. Індивідуальна робота.

Оксана придбала зошит на 48 аркушів і пронумерувала всі його сторінки по порядку від 1 до 96. Потім вона вирвала кілька аркушів. Чи може сума чисел на цих аркушах дорівнювати 389?

Слайд 22. Задачі на логіку. Три аматори водного спорту мають один човен. Вони винайшли спосіб, щоб ніхто зі сторонніх не міг його викрасти. Для цього вони тримають його на ланцюгу, що замикається трьома замками. Кожний з аматорів має тільки один ключ (всі ключі від різних замків), але все-таки він може взяти човен, використовуючи один тільки свій ключ. Як же в них це виходить?

Підсумок

Слайд 23. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні