Каталог матеріалів

Урок №41 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Голосні і приголосні звуки.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №41. Голосні і приголосні звуки. Тренувальні вправи

Мета: узагальнити знання учнів про голосні та приголосні звуки; вчити розрізняти слова із різними звуками; навчити правильно записувати слова у фонетичну транскрипцію; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця чітко й правильно вимовляє звуки в процесі мовлення; спостерігає за фонетичними явищами в мовленні, зокрема й на прикладі літературних творів [6 МОВ 4.1.2]; аналізує мовлення за орфоепічними та орфографічними характеристиками [6 МОВ 3.3.2-4]; вправно застосовує алфавіт; знаходить й виправляє огріхи й помилки в змісті, будові й мовному оформленні власних висловлень [6 МОВ 3.3.1-1]; застосовує знання правил орфографії й орфоепії для вдосконалення власного мовлення [6 МОВ 4.1.1]; виявляє й аналізує орфографічні помилки; пояснює виправлення, покликаючись на вивчені правила [6 МОВ 3.3.1-2]; вправно користується словниками; відтворює зміст почутого тексту з дотриманням орфоепічних норм[6 МОВ 1.2.1]; удосконалює письмовий текст (власний та чужий) [6 МОВ 3.3.2-4]; - характеризує вплив неправильного наголошування, вимови на сприйняття слухачем змісту почутого повідомлення [6 МОВ 1.5.3-1]; дотримується орфоепічних, графічних, орфографічних норм у процесі вибору мовленнєвих засобів [6 МОВ 1.7.1-3]; послуговується засобами милозвучності у власному мовленні [6 МОВ 1.7.2-1]; розпізнає роль окремих звуків як виражальних засобів у тексті [6 МОВ 2.2.6-2]; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті, з урахуванням засвоєних мовних норм [6 МОВ 3.3.1].

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6-7. Актуалізація опорних знань.

Слайд 8. Гра «Лінгвістичне спостереження».

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Поспілкуйтеся.

Слайд 11. Хто побудує більше слів з поданих цеглинок-звуків?

Слайд 12. Поміркуйте над запитаннями.

Слайд 13. Виконайте завдання.

Слайд 14. Виконайте завдання.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18-19. Запам’ятайте.

Слайд 20. Запишіть слово, а поруч – його фонетичну транскрипцію (доберіть з таблиці). Вимовте звуки, з яких складаються слова. Які із цих звуків голосні, а які – приголосні?

Слайд 21. Запишіть слова фонетичною транскрипцією. У яких словах звуків більше, ніж букв?

Слайд 22. Просканувавши QR-коди або перейшовши за посиланням, послухайте спів птахів і дзюрчання струмка. Опишіть свої почуття. Чи зарядилися ви позитивною енергією? Як звучить довкілля? А як говорять люди? Визначте спільне й відмінне у звуках мови та звуках природи.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Печиво від совенят»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні