Каталог матеріалів

Урок №40 для 5 класу з математики за О. Істер - Числові і буквені вирази. Формули.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 40. Числові і буквені вирази. Формули.

Мета: сформувати уявлення про поняття «числові вирази» та «буквені вирази»; навчитися розпізнавати числові і буквені вирази, читати їх; виробити вміння знаходити значення виразів за умови різних значень змінної; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють знаходити значення виразів за умови різних значень змінної.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-9. Основні поняття про числові і буквені вирази. Цікавинки математики. Повторення формул.

Слайд 10-11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 14-16. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 2 рівня складності № 442, 446, 448, 451.

Слайд 17-18. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 3 - 4 рівня складності № 455,476.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Завдання: Складіть буквений вираз та обчисліть його значення.

Від суми чисел m і n відняти їх частку, якщо m=48, n=3.

Слайд 21. Завдання. У перший день було продано 15 кг апельсинів, у другий – на у кг більше, ніж у перший, а у третій – удвічі більше, ніж у другий. Скільки апельсинів було продано за ці три дні? Скласти буквений вираз і знайти його значення, якщо у =2.

Слайд 22. Індивідуальна робота.

Задача. За перший день магазин продав 1300 зошитів, за другий – на х зошитів менше. Складіть вираз для обчислення кількості зошитів, які продав магазин за два дні та обчисліть його значення, якщо х=211.

Слайд 23. Задачі на логіку. Два міста, А і В, перебувають на відстані 30 км одне від іншого. Із цих міст одночасно виходять один одному назустріч два пішоходи й рухаються, не зупиняючись, кожний зі швидкістю 5 км/год. Але разом з першим пішоходом з міста А вилітає муха, що пролітає за годину 10 км. Муха випереджає першого пішохода і летить назустріч другому, що вийшов з B. Зустрівши його, вона відразу повертає назад до пішохода A. Зустрівши його, знову летить назад назустріч пішоходу В, і так продовжувала вона свої польоти вперед та назад доти, поки пішоходи не зустрілися. Тоді вона заспокоїлася й сіла одному з пішоходів на капелюх. Скільки кілометрів пролетіла муха?

Підсумок

Слайд 24. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні