Каталог матеріалів

Урок №4 для 2 класу образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Основні поняття: живопис, фарби (акварельні, гуашеві, акрилові, олійні)

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №04 Основні поняття: живопис, фарби (акварельні, гуашеві, акрилові, олійні); СМ: М. Наїрашвілі «Айстри», Т. Килівник «Айстри»; ХТД: зображення айстр або хризантем, кольори яких покращать настрій учню/учениці (гуаш, кольоровий папір, картон); штампування

Мета: дати загальне уявлення про живопис як вид образотворчого мистецтва; ознайомити з матеріалами та інструментами художника-живописця, ознайомити з технікою «штампування»; розширити знання учнів про теплу гаму кольорів; розвивати спостережливість, увагу; виховувати почуття любові до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Гра «Впіймай колір». Якщо у вірші ви почуєте назви кольорів, то плеснувши у долоньки, впіймайте його.

Слайд4. Гра «Мікрофон»

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд5. На попередньому уроці ми довідалися про графіку як вид мистецтва, і якщо в графіці колір — один із другорядних елементів, то в живописі колір має вирішальне значення.

Слайд6. Слово «живопис» походить від слів «живо» і «писати». Художник створює фарбами на площині «живе життя». Ну а чому писати, а не малювати? 

Слайд7. Розповідь вчителя.

Слайд8. Живопис відтворює історичні події, людей, природу, предмети, тварин.

Слайд9. Запам’ятайте!

Слайд10. Художники красу живопису зображають різними фарбами:

Слайд11-14. Гра «Знайди листочку кошик»

Слайд15. Порівняйте осінні квіти на картинах. На якій переважають теплі кольори, а на якій — холодні? Назвіть ці кольори. Як вони вплинули на ваш настрій?

Слайд16. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд17-18. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд19. Намалюйте айстри або хризантеми, кольорами які покращать ваш настрій (гуаш). Застосуйте штампування.

Слайд20. Послідовність малювання айстри.

Підсумок

Слайд21. Рухлива вправа

Слайд22. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд23. Поцікавтеся у рідних, які кольори довкілля сприяють їхньому гарному настрою. Обговоріть з ними, як настрій впливає на здоров’я.

Рефлексія

Слайд24. Рефлексійна вправа «Дерево зростання»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні