Каталог матеріалів

Урок №38 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із письмовим діленням на двоцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 38. Знайомимось із письмовим діленням на двоцифрове число

Мета: формувати навички письмового ділення на двоцифрове число, формувати уміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; Актуалізувати спосіб визначення кількості цифр у частці; прийом письмового ділення на одноцифрове числа; на кругле число; усний прийом ділення на двоцифрове число; спосіб прикидки пробних цифр частки; ознайомлювати з іншою формою запису ділення на двоцифрове число, коли в частці лише одна цифра; закріплювати вміння виконувати дві форми запису ділення на двоцифрове число, коли частка записується однією цифрою; спосіб прикидки пробних цифр частки; формувати навички письмового ділення трицифрового числа на двоцифрове у випадку, коли значення частки записується однією цифрою; формувати уміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; складати і розв’язувати обернені задачі; досліджувати вплив зміни шуканого задачі на план розв’язування; формувати навички письмового множення на двоцифрове число; розвивати логічне мислення учнів під час дослідження впливу зміни шуканого задачі на подвійне зведення до одиниці на план розв’язування.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-5. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Знайди значення часток за алгоритмом письмового ділення.

Слайд 10-12. Завдання 2. Знайди значення часток способом добору, використавши прикидку пробних цифр. Що спільне в значеннях часток?

Слайд 13. Завдання 4. Виконай ділення письмово. Як можна міркувати в ході письмового ділення на двоцифрове число?

Слайд 14. Завдання 4. Письмове ділення на двоцифрове число.

Слайд 15. Фізкультхвилинка

Слайд 16. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1.

Слайд 17. Завдання 5. Оленка склала задачу 2, обернену до задачі 1. Дівчинка вважає, що зміна шуканого вплине лише на третю дію. Чи можна з нею погодитися? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 18-19. Завдання 5. Склади ще дві задачі, обернені до задачі 1. Артем упевнений, що в їх розв’язанні будуть однаковими перші дві дії. Чи можна з ним погодитися?

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21-22. Завдання 1. Прикінь кількість цифр у значенні кожної частки. На що слід орієнтуватися? Розбий вирази на дві групи. За якою ознакою це можна зробити? Виконай ділення письмово з коментарем.

Слайд 23. Завдання 2. З’ясуй, скільки цифр буде в значеннях часток. Що означає «числоа розділити на числоb»? Прокоментуй обчислення Юлі. Усно знайди значення решти часток способом добору, використовуючи прикидку пробних цифр значення частки.

Слайд 24-25. Завдання 2. Усно знайди значення решти часток способом добору, використовуючи прикидку пробних цифр значення частки.

Слайд 26-27. Завдання 3. Поясни розв’язання, виконані учнями. Чи можна погодитися з обома варіантами запису розв’язання?

Слайд 28-29. Завдання 4. Виконай ділення письмово.

Слайд 30-33. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1 двома способами. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Поясни подане розв’язання задачі 2 двома способами.

Слайд 34-37. Завдання 5. Прокоментуй розв’язання обернених задач до задачі 2.

Слайд 38. Завдання 6. Розв'яжи задачу.

Слайд 39. Завдання 7. Виконай множення письмово з коментарем.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41-42. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 43. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні