Каталог матеріалів

Урок №38 для 4 класу з я досліджую світ за І. Грущинська - У чому виявляються особливості рослинного й тваринного світу Європи й Азії?

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Грущинської, 3. Хитрої

Урок №38. У чому виявляються особливості рослинного й тваринного світу Європи й Азії

Мета: ознайомити учнів з рослинним і тваринним світом Євразії; розвивати зв'язне мовлення, мислення, вчити складати розповіді про природу материків і океанів; вчити виступати перед класом з підготовленою інформацією; виховувати пізнавальний інтерес, любов до рідного краю та бережне ставлення до рослинного і тваринного світу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Пригадай. У межах яких теплових поясів Землі розташовується Євразія?

Слайд6. У суворій Арктиці, в льодовій зоні, рослинний і тваринний світ надзвичайно бідний.

Слайд7. Рослинний світ.

Слайд8. Тваринний світ: тюлені, полярні сови, білі ведмеді, моржі.

Слайд9. Улітку велика кількість перелітних птахів (качок, гусей, чайок) утворюють на крутих морських скелях масові гніздів’я — «пташині базари»

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Поступово на південь зона арктичних пустель переходить у зону тундри.

Слайд12. Рослинний світ: мохи, лишайники, брусниця.

Слайд13. Тваринни: тундрові куріпки, полярні сови, дрібні гризуни, великі північні олені, песці та полярні вовки.

Слайд14. Далі на південь, у помірному тепловому поясі, широкою смугою через увесь материк пролягла зона лісів.

Слайд15. Хвойні ліси Євразії називають тайгою.

Слайд16. Тварини: зайці, білки, миші, бобри, бурундуки, олені, косулі, лосі, рисі, вовки, ведмеді, соболі, куниці.

Слайд17. Зона мішаних і широколистих лісів.

Слайд18. Тут поєднуються листяні й хвойні породи дерев: соснові, сосново-дубові, березові.

Слайд19. Тварини: лось, благородний олень, косуля, кабан, вовк, борсук, заєць, білка.

Слайд20. Лісостепова і степова зони.

Слайд21. Рослинний і тваринний світ.

Слайд22. Роздивись карту природних зон світу. Визнач, у яких природних зонах розташована Україна.

Слайд23. Степи поступово переходять у зону пустель

Слайд24. Тваринний і рослинний світ.

Слайд25.Фізкультхвилинка.

Слайд26. На півдні Європи, на берегах теплого Середземного моря — жаркий і сухий клімат.

Слайд27. Тут ростуть витривалі до літньої спеки кам’яний і корковий дуби, дика маслина, сосна пінія, кипариси.

Слайд28. Зона вологих екваторіальних лісів.

Слайд29. Рослинний світ.

Слайд30. Тваринний світ.

Слайд31. Ознайомся з «візитівкою» материка Євразія.

Слайд32. З різних частин Азії походять рис, цукрова тростина, мандарин, апельсин, лимон, груша, яблуня, абрикос, виноград, огірок і пшениця.

Слайд33. Хто в якій зоні живе?

Слайд34. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд35. Робота з картою.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні