Каталог матеріалів

Урок №37-39 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Узагальнення вивченого з розділу «Будова слова. Орфографія»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №37-39. Узагальнення вивченого з розділу «Будова слова. Орфографія»

Мета: узагальнити знання учнів із розділу «Будова слова. Орфографія»; удосконалювати вміння визначати будову слова; закріпити вміння утворювати нові слова шляхом додавання суфіксів та префіксів; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця знає, як визначати будову слова; вміє утворювати нові слова шляхом додавання суфіксів та префіксів; дотримується норм у виборі мовленнєвих засобів; знаходить у тексті відому і нову інформацію; добирає спільнокореневі слова, слова з певними префіксами, суфіксами; виділяє у слові значущі частини; визначає в реченнях і добирає слова, що містять антонімічні префікси, визначає в слові орфограми, обґрунтовує написання значущих частин слова з вивченими орфограмами; працює зі словником; створює письмові тексти визначених типів, стилів, жанрів, зважаючи на мету, адресата, власний життєвий досвід.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Гра «Хто швидше?» Розберіть самостійно слова за будовою.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Виконайте завдання.

Слайд 10. Виконайте завдання до тексту.

Слайд 11. Виконайте завдання до тексту.


 

Слайд 12. Попрацюйте разом.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Виконайте завдання.

Слайд 16-17. Перевірте себе. Доберіть синоніми до виділених слів. За потреби скористайтеся словником синонімів.

Слайд 18. Хто найшвидше добере слова до поданих схем?

Слайд 19. Порівняйте за таблицею будову поданих слів. Назвіть спільні та відмінні ознаки.

Слайд 20. Запишіть слова у дві колонки: 1) з префіксами; 2) без префіксів. Поясніть лексичні значення слів другої колонки.

Слайд 21. Виконайте завдання.

Слайд 22. Запишіть слова у дві колонки залежно від загального лексичного значення кореня: 1) відчувати радість від чогось; 2) давати пораду, пропозицію. Розберіть за будовою виділені слова.

Слайд 23. Поспілкуйтеся.

Слайд 24. Самооцінка. Продовжте усно фрази.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Печиво від совенят».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні