Каталог матеріалів

Урок №36-37 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування вправ на побудову трикутників різних видів та визначення їх периметрів

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А Тарасенкова)

Урок № 36-37. Розв’язування вправ на побудову трикутників різних видів та визначення їх периметрів. Самостійна робота № 5. Тематична контрольна робота (діагностувальна) робота №3.

Мета: закріпити поняття про трикутник та його види; формувати навички побудови за даними кутами та сторонами; вміння знаходження сторін та кутів трикутника за формулою периметра та властивостями трикутників; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розрізняти і визначати вид трикутника, будувати їх за сторонами та кутами, знаходити суму його кутів та сторони за відомим периметром.

Тип уроку: узагальнення та оцінення знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Математичні приклади.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-8. Цікаве про трикутники.

Слайд 9-10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Усні вправи.

Слайд 12-15. Формування вмінь. Виконання задач та вправ 3-4 рівня складності.

Слайд 16-19. Самостійна робота №5.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Завдання: Периметр трикутника дорівнює 25 см. Дві сторони трикутника — по 9 см. Знайди третю його сторону.

Слайд 22. Завдання. Знайдіть довжину сторони рівностороннього трикутника,

якщо вона на 42 см менша за периметр трикутника.

Слайд 23. Індивідуальна робота.

Завдання. Чи існує трикутник, сторони якого дорівнюють:

1) 12 см, 5 см і 7 см;

2) 15 дм, 12 дм і 9 дм;

3) 8 см, 3 см і 13 см?

Слайд 24. Задачі на логіку.

У Ірини та Сашка разом 17 наклейок, у Ірини і Тетяни — 15 наклейок, а в Тетяни і Сашка — 20 наклейок. Скільки наклейок у всіх трьох разом?

Підсумок

Слайд 25. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні