Каталог матеріалів

Урок №36 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Безособові дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №36. Безособові дієслова

Мета: ознайомити учнів з поняттям безособових дієслів, їх значенням, особливостями вживання та граматичними характеристиками, розвивати вміння розпізнавати безособові дієслова в текстах, вдосконалювати мовні навички через виконання вправ на розпізнавання безособових дієслів, формувати мовленнєву культуру учнів, сприяти розумінню різноманітності граматичних конструкцій у мові;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, створює текст на основі кількох графічних джерел інформації, аналізуючи, порівнюючи, систематизуючи, узагальнюючи та оцінюючи її, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення. Біля кожного виділеного дієслова зазначте в дужках його спосіб.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Поміркуйте, що означають виділені в реченнях дієслова

(фізичний стан істоти, природний процес, міру наявності чогось).

Слайд 11. Ознайомся. Загальне значення.

Слайд 12. Ознайомся. Морфологічні ознаки, синтаксична роль.

Слайд 13. І. Прочитайте речення. Знайдіть безособові дієслова та визначте, що означає кожне з них.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Замініть у поданих реченнях виділені фрагменти безособовими дієсловами. Зачитайте утворені речення.

Слайд 16. Зверніть увагу!

Слайд 17. КОЛО ДУМОК. Поміркуйте, у яких двох реченнях виділене дієслово вжито в безособовому значенні.

Слайд 18. І. Перебудуйте кожне речення так, щоб дієслово в ньому було вжито в безособовому значенні. Запишіть подані й перебудовані речення. Підкресліть і порівняйте граматичні основи.

Слайд 19. Виконайте завдання одного з варіантів, скориставшись довідкою.

Слайди 20-21. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Вправа «Промінці сонечка».

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні