Каталог матеріалів

Урок №35 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Трикутник та його периметр. Види трикутників за кутами та сторонами.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н. А. Тарасенкова)

Урок № 35. Трикутник та його периметр. Види трикутників за кутами та сторонами.

Мета: сформувати поняття трикутника; навчитися класифікувати трикутники залежно від довжини сторін та величини кутів, формувати навички і вміння визначати вид трикутника, знаходити суму його кутів; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розрізняти і визначати вид трикутника, знаходити суму його кутів.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Математичні приклади.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-13. Основні поняття теми.

Слайд 14-15. Рухлива вправа.

Слайд 16-22. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 3 рівня складності № 396, 370, 371, 376, 384, 387, 396.

Слайд 28. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 29. Завдання: Периметр рівностороннього трикутника дорівнює 27 см.

Знайдіть сторону трикутника.

Слайд 30. Завдання. У трикутнику ABC:

∠В + ∠С = 98°, ∠В + ∠А = 130°. Знайдіть кути трикутника ABC.

Слайд 31. Індивідуальна робота.

Завдання. У трикутнику ABC: AB + BC = 25 см, BC + CA = 26 см,

CA + AB = 27 см.

Знайдіть периметр трикутника ABC та кожну його сторону.

Слайд 32. Задачі на логіку.

Дано трикутник АВС. Побудуйте таку точку D, яка б знаходилась на однаковій відстані від прямих АВ і ВС і при цьому АD=DС.

(Розглянути випадок АВ=ВС )

Підсумок

Слайд 33. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні