Каталог матеріалів

Урок №34 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Знайомимося із виразами зі змінною

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 34. Знайомимося із виразами зі змінною.

Мета: формувати уявлення про вираз зі змінною, проаналізувати результати контрольної роботи; актуалізувати знання найпростіших математичних виразів; ввести поняття виразу зі змінною та його значення; учити визначати значення виразу зі змінною при заданому значенні змінної; формувати уявлення про залежність значення виразу зі змінною від того, якого значення набуває змінна, уміння розв’язувати задачі, уміння визначати, про що можна дізнатися в задачі за певними числовими даними, уміння записувати розв’язання задачі виразом зі змінною, обчислювати периметр фігури.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Уявіть ситуацію, що в кожної дитини є певна кількість грошей. У Сашка 5 гривень, у Тетянки 8 гривень, у Маринки 10 гривень, у Тарасика 12 гривень. Тобто в усіх дітей різна кількість грошей. Але всі вони захотіли купити морозиво за 5 гривень. Як записати виразом, скільки грошей залишиться в кожного з них? Можна для кожного випадку скласти вираз, а можна скласти вираз до ситуації взагалі: було скільки-то грошей, витратили — 5. Щоб дізнатися, скільки залишилось, треба виконати дію віднімання. Чи зможете ви записати такий вираз? Ні. Але після сьогоднішнього уроку ви будете вміти це робити. Цікаво, як?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Математичний диктант.

Слайд 4-6. Хвилинка каліграфії.

Слайд 7. Рухлива вправа.

Слайд 8. Завдання 1. Виконай арифметичні дії. Самостійна робота.

Слайд 9. Завдання 2. Прочитай вирази в кожному стовпчику. Що в них спільного? Що змінюється? Як називаються такі записи? Замість «віконечка» можна записати букву – а, b, с… Це – змінна.

Слайд 10. Перевір себе за правилом.

Слайд 11. Завдання 2.

Слайд 12. Завдання 3. Знайди значення виразу зі змінною. Яких інших значень може набувати змінна b у цьому виразі?

Слайд 13. Завдання 4. Знайди значення виразу зі змінною : 7 + b , якщо b = 5; b = 7; b = 9; b = 6. Задай інші значення змінної та запропонуй однокласникам знайти значення виразу.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-16. Завдання 5. Розв'яжи задачу. Зміни умову так, щоб відповісти на запитання: «Скільки всього порцій морозива з'їв ведмедик?».

Слайд 18-21. Завдання 6. Постав запитання до поданих умов.

Слайд 22. Завдання 7. Виміряй сторони підручника або зошита. Знайди його периметр. Поцікався, як виконали це завдання інші діти.

Слайд 23-24. Завдання 8. Склади три трикутники із 7 паличок. Переклади 2 палички так, щоб одержати чотирикутник і трикутник. Розглянь, як це завдання виконав Сашко. Скільки всього трикутників можна побачити на другому малюнку?

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Завдання 3. Знайди значення виразів зі змінною, підставивши замість змінної її числове значення.

Слайд 27. Завдання 3. Що незвичайне в умові? Заміни змінну числовим даним. Які числа для цього можна використати? Розв'яжи отриману задачу.

Слайд 28. Завдання 6. Знайди периметр многокутників. Що цікаве можна помітити?

Слайд 29. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні