Каталог матеріалів

Урок №34 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Майбутній час дієслів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 34.

Тема. Майбутній час дієслова

Мета: ознайомити учнів із формами майбутнього часу дієслів; навчити розрізняти та вживати просту, складену та складну форми майбутнього часу в мовленні; відпрацювати практичне вживання майбутнього часу в різних контекстах та текстах; розвивати мовленнєві навички, вміння правильно будувати речення з дієсловами у майбутньому часі; стимулювати розвиток критичного мислення через аналіз і порівняння форм дієслів; підвищувати рівень самостійності у виконанні мовних завдань; формувати уважність та відповідальність під час виконання вправ; виховувати повагу до рідної мови через усвідомлене використання граматичних форм у мовленні; сприяти розвитку колективної співпраці під час виконання завдань у парах чи групах.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає основні форми майбутнього часу дієслів: просту, складену та складну; розрізняє форми майбутнього часу та правильно вживає їх у мовленні та на письмі; утворює речення з дієсловами в майбутньому часі в різних ситуаціях; аналізує речення та визначає, яка форма майбутнього часу дієслова використана; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте діалог.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Випишіть дієслова в три колонки: 1) форми минулого часу; 2) форми теперішнього часу; 3) форми майбутнього часу. З перших букв виписаних слів складіть назви давніх українських міст.

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Утворіть від дієслів чекати й любити просту, складну та складену форми майбутнього часу. Провідміняйте їх за особами й числами за наведеними в таблиці зразками (письмово).

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Творча майстерня. Прочитайте деформовані речення. Перепишіть речення, поставивши дієслова, що в дужках, у форму майбутнього часу.

Слайд 19. Створіть невеликий роздум, підтримавши або спростувавши думку, висловлену в одному із записаних прислів’їв. Наведіть доказ, підкріпіть його прикладом із життя або художнього твору (усно).

Слайди 20. Культура слова. Прочитайте текст, передайте його зміст двома-трьома реченнями (усно).

Закріплення вивченого

Слайди 21-23. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Допитлива квіточка».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні