Каталог матеріалів

Урок №34-35 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Досліджуємо таблиці віднімання чисел у межах 20

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 34-35

Тема. Досліджуємо таблиці віднімання чисел у межах 20.

Діагностувальна робота № 2

Мета: формувати обчислювальні навички; актуалізувати прийоми віднімання чисел частинами і на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання, актуалізувати залежність результату додавання або віднімання від зміни одного з компонентів; проаналізувати і дослідити таблиці віднімання щодо зміни значення різниці залежно від зміни від’ємника при сталому зменшуваному; формувати вміння знаходити значення виразів за діями, розв’язувати задачі, формувати уявлення про задачі, що складаються з двох простих задач, про аналіз, який містить два цикли.

Очікувані результати: здобувач освіти має обчислювальні навички; знає прийоми віднімання чисел частинами і на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання, знає про залежність результату додавання або віднімання від зміни одного з компонентів; вміє аналізувати і дослідити таблиці віднімання щодо зміни значення різниці залежно від зміни від’ємника при сталому зменшуваному; вміє знаходити значення виразів за діями, розв’язувати задачі, має уявлення про задачі, що складаються з двох простих задач, про аналіз, який містить два цикли.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про арифметичні дії додавання та віднімання.

Слайд 6. Вправа «Число дня».

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Математична гра «Увімкни світло».

Слайд 10-11. Усне опитування.

Слайд 12. Геометрична хвилинка.

Слайд 13-15. Завдання 1. Який компонент арифметичної дії змінюється? Як саме? На скільки? Як ця зміна впливає на результат? Доповни записи.

Слайд 16. Завдання 2. Знайди значення різниці різними способами.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії. Закріплення вивченого.

Дослідження таблиць віднімання. Ознайомлення із залежністю значення різниці від зміни від’ємника при сталому зменшуваному.

Слайд 17-18. Завдання 3. Перевір, чи правильно складено таблиці віднімання. Що змінюється? Як ця зміна впливає на значення різниці?

Слайд 19. Правило.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Формування вміння обчислювати значення виразів за діями.

Слайд 21-23. Завдання 4. Перевір, чи правильно Кирило знайшов значення виразів.

Формування вміння розв’язувати задачі.

Слайд 24. Завдання 5. Що достатньо знати, щоб відповісти на запитання задачі? Розв'яжи задачу усно. Запиши лише її розв'язання.

Слайд 25. Завдання 5. Яке число використовується в розв'язанні? Зміни запитання так, щоб у розв'язанні одержаної задачі це число було використано. Доповни схему аналізу й поясни за нею пошук розв'язування одержаної задачі. Розкажи першу і другу прості задачі. Чи є між ними зв’язок?

Слайд 26. Завдання 5. Розв'яжи задачу.

Розвиток логічного мислення учнів.

Слайд 27. Завдання 6. Визнач ціну товару.

Слайд 28. Завдання 7. Запиши такі знаки арифметичних дій, щоб утворились істинні рівності.

Закріплення уявлення про периметр многокутника та вміння знаходити периметр.

Слайд 29. Завдання 8. Знайди периметр кожного многокутника, якщо 2 клітинки – це 1 см. Подай одержаний результат у вигляді складеного іменованого числа.

Слайд 30. Завдання 9. Склади з 10 паличок 3 чотирикутники; із 12 паличок – 4 чотирикутники. Розглянь, як це завдання виконала Наталка. Скільки всього чотирикутників на кожному малюнку.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32-33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Рефлексія. Вправа «Веселка».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні