Каталог матеріалів

Урок №33 для 2 класу інтегрованого курсу "Я досліджую світ" за Волощенко О. В. - Де межі мого особистого простору? Створення схеми «Мій особистий простір».

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника О. Волощенко, О. Козак, Г.Остапенко.

Урок №33. Де межі мого особистого простору? Створення схеми «Мій особистий простір». «Як тварини позначають межі своєї території?». Комікс: «Як поводитися в гостях?»

Мета: інсценізувати разом з однокласниками діалог на визначену тему. Вчитися уважно вислуховувати думку співрозмовника, висловлювати свій погляд, шануючи гідність інших, спонукати учнів пояснювати, які почуття пов’язують його/її з близькими людьми, пояснити значення визначення «особистий простір»; наводити приклади осіб, яких варто впускати/не впускати в особистий простір, пояснюючи, чому саме; пояснити важливість дотримання меж особистого фізичного простору. Виховувати повагу до інших людей.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2-3. Ранкове коло.

Слайд4. Організаційний момент.

Слайд5. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд6. Даринка намалювала лінію на парті і попросила Сашка не заходити за межі її території. Поясни вчинок дівчинки.

Слайд7. Розглянь схему особистого простору.

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Запиши імена людей зі свого оточення у відповідних колах схеми.

Слайд10-11. Прочитай описи ситуацій. Поміркуй і запиши в зошиті, як варто діяти, поважаючи особистий простір інших.

Слайд12. Рухлива вправа.

Слайд13. Руханка «Хула-хупи»

Слайд14. Руханка «Хула-хупи». Обговорення.

Слайд15. Якщо хтось порушує ваш особистий простір, не соромся сказати.

Слайд16. На цих світлинах ведмідь окреслив межі своєї території.

Слайд17. Спостереження «Як ведмеді окреслюють свою територію»

Слайд18. Які інші тварини позначають межі своєї території? Проведи відповідну пошукову роботу. Для цього ти можеш:

Слайд19. Робота в підручнику.

Слайд20. Побесідуймо.

Слайд21. Фізкультхвилинка.

Слайд22. Що ти відчуваєш, коли буваєш на чужій території? Обери відповідні слова – назви емоцій та встав пропущені літери.

Слайд23. Розглянь малюнки.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Розфарбуй слушні поради для комфортного перебування на чужій території.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні