Каталог матеріалів

Урок №32 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо дві послідовні задачі.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 32. Досліджуємо дві послідовні задачі.

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, актуалізувати поняття задачі, знання про кількість числових даних, достатніх для відповіді на запитання задачі, поняття простої задачі; ознайомити учнів із двома послідовними задачами та способом їх об’єднання в одну задачу, зі схемою аналізу задачі, яка складається з двох простих задач; формувати навички віднімання на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання, віднімання двома способами — частинами і на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання; закріпити вміння знаходити невідомий компонент арифметичних дій додавання й віднімання; формувати вміння знаходити значення виразів за діями; закріпити уявлення про периметр многокутника та вміння його знаходити.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

На попередньому уроці ми розглядали ситуацію, коли в задачі бракувало числових даних. Як ми виходили з цієї ситуації? Ми добирали числове дане, але це було незручно, бо в усіх виявилися різні розв’язання. Або було задано додаткову умову. У цьому випадку в усіх було одне й те саме розв’язання! Сьогодні ви познайомитесь з іншим способом виходу з такої ситуації. Тож до роботи!

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Усне опитування.

Слайд 5-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8. Рухлива вправа.

Слайд 9. Завдання 1. Виконай арифметичні дії . Самостійна робота.

Слайд 10. Завдання 2. Доповни умову задачі так, щоб можна було відповісти на запитання задачі.

Слайд 11-12. Завдання 2. Катруся виконала це завдання так: На запитання якої Катрусиної задачі можна відповісти відразу, однією дією? Як ця задача пов'язана з іншою задачею? Потім Катруся поєднала дві свої задачі в одну. Доповни умову та запитання цієї задачі. Прокоментуй її розв'язання за схемою аналізу.

Слайд 13. Перевір себе за правилом..

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 3. Знайди значення різниць різними способами.

Слайд 16. Завдання 4. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Слайд 17. Завдання 5. Зазнач у кружках порядок дій. Обчисли за схемами, прокоментуй свої дії.

Слайд 18. Завдання 6. Знайди периметр многокутників. Що цікаве можна помітити?

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Завдання 2. Знайди значення різниць двома способами.

Слайд 21. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні