Каталог матеріалів

Урок №31 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Тренувальні вправи.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №31. Тренувальні вправи

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про дієслово, його форми, вид та час, розвивати навички розпізнавання та використання дієслів у різних формах, закріпити вміння учнів розрізняти види дієслів і визначати час дієслівних форм, формувати мовну грамотність та удосконалювати навички використання дієслів у письмовій і усній мові;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, створює текст на основі кількох графічних джерел інформації, аналізуючи, порівнюючи, систематизуючи, узагальнюючи та оцінюючи її, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть прислів'я, утворюючи від поданих у дужках дієслів форми майбутнього часу.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайди 7-8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. І. Прочитайте уривки з текстів на с.67-68. Визначте, звідки взято кожен уривок. У чому їхня актуальність?

Слайд 11. II. Оберіть основну думку, яка с спільною для всіх уривків.

Поясніть свою відповідь.

Слайд 12. Виконайте завдання одного з варіантів.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. «Четверте зайве». Вид дієслова.

Слайд 15. Послухайте пісню гурту ТНМК, випишіть по 2 дієслова

минулого, теперішнього і майбутнього часу.

Слайд 16. Постав інфінітиви у форму теперішнього часу, яка вказана в дужках. Розбери 2 підкреслені слова за будовою та запиши фонетично.

Слайд 17. Інтерактивна вправа.

Слайд 18. Придумайте історію за цими зображеннями, використавши

дієслова всіх часів.

Слайди 19-20. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія «5 пальців».

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні