Каталог матеріалів

Урок №31 з курсу за "Я досліджую світ" для 4 класу за Н. Будною - Географічна карта

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №31. Географічна карта.

Мета: ознайомити учнів із поняттям "географічна карта", її основними елементами та значенням у географії.

Навчити читати географічну карту, розуміти умовні позначення, використання масштабу, координат та орієнтування.

Розкрити відмінності між різними типами карт (фізичними, політичними, тематичними) та їхніми особливостями.

Розвивальна мета:

Розвивати просторове мислення та вміння орієнтуватися в просторі за допомогою карти.

Формувати навички аналізу та інтерпретації картографічної інформації, що сприятиме розвитку логічного та критичного мислення.

Розвивати навички роботи з географічними атласами, картами та глобусом.

Виховна мета:

Формувати зацікавленість у вивченні географії та розуміння значення картографічних знань у повсякденному житті.

Виховувати уважність, точність, спостережливість та вміння працювати з різними джерелами інформації.

Сприяти усвідомленню глобального значення географічних знань для культурного та соціального розвитку.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Пригадай, що таке глобус?

Слайд6. Що можна дізнатися за допомогою карти?

Слайд7. Пригадай, що таке карта?

Слайд8. Які є карти?

Слайд9. Фізична карта.

Слайд10. Слово вчителя

Слайд11. Так з’явились карти Північної та Південної, Західної та Східної півкуль.

Слайд12. Рухлива вправа.

Слайд13. На картах є умовні позначки, які ніби слова, «розповідають» про поверхню Землі.

Слайд14. Політична карта.

Слайд15. Кліматична карта.

Слайд16. На картах є умовні позначки, які ніби слова, «розповідають» про поверхню Землі.

Слайд17. Досліди фізичну карту півкуль та фізичну карту України.

Слайд18. Слово вчителя.

Слайд19. Які кольори переважають на картах?

Слайд20. На карті низовини позначаються зеленим кольором.

Слайд21. Височини на карті позначаються жовтим і світло – коричневим кольором.

Слайд22. Фізкультхвилинка.

Слайд23. Підсумуймо.

Слайд24. Порівняй глобус і карту. Чим вони відрізняються?

Слайд25. Назви те, на що вказує стрілочка.

Слайд26. Практична робота.

Слайд27. Робота в зошиті.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні