Каталог матеріалів

Урок №30 з музичного мистецтва для 7 класу. Л. Масол, О. Калініченко - Дитячі образи в музиці

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Калініченко»

Урок №30. Дитячі образи в музиці

Дитяча музика у творчості композиторів різних епох.

СММ: Й. С. Бах «Нотний зошит Анни-Магдалени Бах». Арія № 20, п’єса. Л. Моцарт. Менует. Р. Шуман «Альбом для юнацтва»(на вибір). М. Равель. «Розмова Красуні і Чудовиська» із сюїти «Моя Матінка Гуска». К. Стеценко. Опера «Івасик- Телесик» (фрагменти). В. Косенко. «24 п’єси для дітей» (на вибір); С. Борткевич. «Із казок Андерсена» (на вибір); Г. Сасько. «Граємо джаз» (на вибір); Л. Іваненко. «Бугі відірваного ґудзика»

ХТД: музика і вірші Наталії Май, пісня «Моє дитинство золоте»

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-6. Слово вчителя

Слайд7. Прослухайте: Йоганн Себастьян Бах. «Нотний зошит Анни-Магдалени Бах». Арія № 20 (перший варіант).

Слайд8. Прослухайте: Йоганн Себастьян Бах. «Нотний зошит Анни-Магдалени Бах». Арія № 20 (другий варіант).

Слайд9. Прослухайте: Йоганн Себастьян Бах. «Нотний зошит Анни-Магдалени Бах». П’єса.

Слайд10. Обговоріть.

Слайд11-13. Слово вчителя

Слайд14. Прослухайте: Леопольд Моцарт. Менует.

Слайд15. Творча робота

Слайд16. Слово вчителя

Слайд17. Прослухайте: Роберт Шуман. «Альбом для юнацтва». Сміливий вершник.

Слайд18. Слово вчителя

Слайд19. Обговоріть.

Слайд20. Слово вчителя

Слайд21. Прослухайте: Моріс Равель. «Розмова Красуні і Чудовиська» із сюїти «Моя Матінка Гуска» (для фортепіано).

Слайд22. Прослухайте: Моріс Равель. «Розмова Красуні і Чудовиська» із сюїти «Моя Матінка Гуска» (в оркестровому виконанні).

Слайд23. Обговоріть.

Слайд24. Слово вчителя

Слайд25. У вільний час

Слайд26-28. Слово вчителя

Слайд29. Увага!

Слайд30. Перегляньте: Кирило Стеценко. Опера «Івасик-Телесик».

Слайд31. Розгляньте світлину.

Слайд32. Слово вчителя

Слайд33. Прослухайте: Віктор Косенко. «24 п’єси для дітей». За метеликом.

Слайд34. Прослухайте: Сергій Борткевич. «Янгол». З циклу «Казки Андерсена».

Слайд35. Прослухайте: Геннадій Сасько. «Граємо джаз». Джаз-вальс.

Слайд36. Прослухайте: Лариса Іваненко. «Бугі відірваного ґудзика».

Слайд37. Обговоріть.

Слайд38. Гімнастика для очей

Слайд39. Послухайте пісню «Моє дитинство золоте» Слова і музика Наталії Май

Слайд40-41. Розучуємо пісню «Моє дитинство золоте»

Слайд42. Виконуємо пісню «Моє дитинство золоте»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд43-44. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд45. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд46. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд47. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво”

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні