Каталог матеріалів

Урок №30 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Безособові дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 30.

Тема. Безособові дієслова

Мета: ознайомити учнів з особливостями безособових дієслів, їхньою роллю у реченні та правилами вживання; розвивати мовленнєві компетенції учнів через аналіз безособових дієслів у реченнях; формувати вміння відрізняти безособові дієслова від інших видів дієслів; виховувати увагу до мовних явищ та їхньої ролі у вираженні думок.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знатиме, що таке безособові дієслова та їхні граматичні особливості; розумітиме, у яких ситуаціях вживаються безособові дієслова; розпізнавати безособові дієслова у реченнях та текстах; правильно використовує безособові дієслова у власних висловлюваннях; вчаться аналізувати речення з безособовими дієсловами; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Питання – відповідь.

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте речення.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Розподіліть безособові дієслова на чотири групи за значенням: 1) стан людини; 2) явища природи; 3) стихійні явища; 4) уявлення про долю людини (усно).

Слайд 12. Зауважте.

Слайд 13. Перепишіть речення. Випишіть лише ті речення, у яких головний член виражений безособовим дієсловом. Підкресліть головні члени речення.

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Зауважте.

Слайд 19. Прочитайте текст. Визначте, до якої групи за значенням належить кожне безособове дієслово у вірші (усно). Поміркуйте, яке стихійне лихо описано у вірші (усно).

Слайд 20. Культура слова. Запам’ятайте значення паронімів.

Закріплення вивченого

Слайд 21. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 22. Рефлексія. Оціни роботу за допомогою фразеологізмів.

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні