Каталог матеріалів

Урок №3 з музичного мистецтва для 2 класу за Масол, Л. М. - Осінні перетворення Музика про різні пори року. Музичні цикли. Програмна музика.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол, О.В. Гайдамака, О.М. Колотило»»

Урок №3. Осінні перетворення

Музика про різні пори року. Музичні цикли. Програмна музика.

СММ: А. Вівальді. «Осінь» із циклу «Пори року».

ХТД: створення музичного циклу «картин» осені. Створення пісеньки до віршика.

Мета: ознайомити учнів з поняттями «програмна музика», ознайомити учнів з симфонічною музикою у творчості композиторів. Розвивати вміння учнів розпізнавати програмний зміст за музикою у творі, надати характеристику музичному образу програмного твору, розпізнавати на слух музичні інструменти. Розвивати вміння порівнювати характер музичного та образотворчого творів та знаходити спільні образи виразності. Формувати інтерес до героїчних образів програмних творів російської та зарубіжної музики, пісень українських композиторів.

Очікувані результати: здобувач освіти уважно слухає музичні твори, характеризує музичний твір (мелодію, темп і ритм); розповідає про осінні зміни в природі; знає правила співу; відтворює ритм пісні; бере участь в обговоренні творів мистецтва.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан).

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш і налаштуйтесь на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Дайте відповіді на запитання.

Слайд4. Поміркуйте.

Слайд5-10. Розгляньте зображення.

Слайд11. Рухлива вправа.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд12. Слово вчителя

Слайд13. Розгляньте зображення.

Слайд14. Слово вчителя

Слайд15. Запам’ятайте!

Слайд16. Фізкультхвилинка.

Слайд17. Послухайте: Антоніо Вівальді. «Осінь» із циклу «Пори року».

Слайд18. Доберіть до твору слова-характеристики.

Слайд19. Поміркуйте, який з віршів відповідає твору.

Слайд20. Запам’ятайте!

Слайд21-22. За допомогою музичних інструментів створіть разом з друзями цикл музичних «картин» осені. Змінюйте темп відповідно до задуму.

Слайд23. Створіть до віршика пісеньку (помірно, наспівно) або зімпровізуйте танок осіннього листя (швидко, весело).

Слайд24. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Поміркуйте.

Підсумок

Рефлексія

Слайд26. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку леґо.

Слайд27. Рефлексія. Створимо пірамідку нашого настрою.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні