Каталог матеріалів

Урок №29 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Урок розвитку мовлення. Твір-роздум про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень у художньому стилі

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №29.

Тема: Урок розвитку мовлення. Твір-роздум про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень у художньому стилі

Мета: ознайомити із ознаками твору-роздуму; структурою твору-роздуму про вчинки людей; удосконалювати вміння працювати із фразеологічним словником; визначати тему та головну думку, стиль тексту; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця називає ознаки твору-роздуму; структуру твору-роздуму про вчинки людей; працює із фразеологічним словником; визначає тему та головну думку, стиль тексту; зв’язно висловлює думку (усно та письмово); толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 6-7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Спостереження. Визначте ознаки твору-роздуму з-поміж запропонованих.

Слайд 11. Перевір себе.

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайди 13-14. Прочитайте текст.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Визначте тему тексту, його головну думку й стиль.

Слайд 19. Виділіть частину, яка є розповіддю про вчинок.

Слайд 20. Визначте частину, у якій є елементи роздуму; тезу та доказ(усно).

Слайд 21. Творче завдання.

Закріплення вивченого

Слайд 22. Поясніть значення фразеологізму яблуку ніде було впасти.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні