Каталог матеріалів

Урок №29 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Спостерігаю за чергуванням приголосних у коренях слів. Складання розповіді за поданими запитаннями

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 29.  Спостерігаю за чергуванням голосних у коренях слів

Мета: вчити спостерігати за чергуванням приголосних у корені слів; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Гра «Допоможи друзям». Зміни слова так, щоб вони називали один предмет. Запиши утворені пари слів. Познач у них корінь. Підкресли букви, які позначають звуки, що чергуються в корені.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7-8-9. Вправа 1. Допоможи Ґаджикові визначити корінь у поданих словах. Спиши їх і познач корінь. Проведи дослідження.

Слайд 10-11. Вправа 2. Добери до поданих слів спільнокореневі, щоб відбулося чергування приголосних у корені. Запиши утворені пари слів. Познач у них корінь. Підкресли букви, які позначають звуки, що чергуються.

Слайд 12. Вправа 3. Разом з однокласниками/однокласницями розгляньте світлину. Поміркуйте, що це може бути.

Слайд 13. Вправа 4. Зіставте свої міркування з текстом. З’ясуйте, чи мали ви рацію. Поясніть значення слова писанка.

Слайд 14. Словникова робота.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Вправа 5. Випиши з тексту про музей виділені слова. Добери до них спільнокореневі, щоб у корені відбулося чергування приголосних звуків. Підкресли букви, які позначають ці звуки.

Слайд 18-19. Вправа 6. Разом з однокласниками/однокласницями пригадайте, до якого свята виготовляють писанки. Що з ними роблять? Чи доводилося тобі виготовляти писанки? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 20. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 22-24. Пояснення домашнього завдання. Вправа 7. Спиши прислів’я, розкривши дужки. Познач корінь у змінених словах. Підкресли букви, які позначають звуки, що чергуються в корені.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні