Каталог матеріалів

Урок №29 з музичного мистецтва для 2 класу за Масол Л. М. - Ритми життя в мистецтві Ритм в музичному мистецтві.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол, О.В. Гайдамака, О.М. Колотило»

Урок №29. Ритми життя в мистецтві

Ритм в музичному мистецтві.

СММ: Е. Гріг. Ранок. Із сюїти «Пер Гюнт». К. Мясков. Варіації на українську тему «Вечір на дворі» (бандура з фортепіано).

ХТД: «Різні барви у природи» (музика і вірші Н. Рубальської)

Мета: ознайомити учнів із поняттям ритму та його значенням у музиці; навчити слухати, розпізнавати та відтворювати різні ритмічні малюнки; розвивати почуття ритму, музичний слух, координацію рухів; формувати вміння виконувати прості ритмічні вправи та імпровізувати ритмічні фрази; виховувати любов до музики, інтерес до активної музичної діяльності.

Очікувані результати: здобувачі освіти знайомляться з поняттям ритму в музиці, його роллю та виражальними можливостями; вчаться розрізняти різні ритмічні малюнки та відчувати ритм у музичних творах; розвивають навички ритмічного відтворення (плесканням, грою на елементарних музичних інструментах); виконують прості ритмічні вправи; розвивають уважність, слухове сприйняття та координацію рухів; виховують інтерес до музики та активного музикування.

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: розвивати навички спостереження та аналізу музичних творів. 

Загальнокультурна: ознайомлення з ритмом як основою музичного мистецтва. 

Комунікативна: розвиток вміння висловлювати свої враження від музики та пояснювати почуте. 

Соціальна: навчання співпраці через музично-ритмічні ігри та вправи. 

Інформаційна: ознайомлення з ритмічними особливостями різних музичних жанрів. 

Здоров’язберігаюча: розвиток координації рухів, моторики та уваги через музичні ігри й активне музикування. 

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш і налаштуйтесь на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4. Рухлива вправа

 ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5-6. Слово вчителя

Слайд7. Помилуйтеся чарівним будиночком Тітоньки Сови вдень і вночі.

Слайд8. Послухайте: Едвард Гріг «Ранок» Із сюїти «Пер Гюнт».

Слайд9. Послухайте: К. Мясков. Варіації на українську тему «Вечір на дворі» (бандура з фортепіано).

Слайд10. Дайте відповіді на запитання.

Слайд11. Фізкультхвилинка.

Слайд12. Розучуємо текст пісні «Різні барви у природі».

Слайд13. Виконуємо пісню «Різні барви у природі».

Слайд14. Гімнастика для очей

Слайд15. Створіть звукові картини.

Слайд16. Групова робота

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд17. Гра «Оркестр»

Підсумок

Слайд18. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд19. Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні