Каталог матеріалів

Урок №29 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Особові форми дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 29.

Тема. Особові форми дієслова

Мета: ознайомити учнів з особовими формами дієслова, навчити розпізнавати їх у текстах і правильно використовувати в усному та письмовому мовленні; розвивати мовленнєві навички учнів, зокрема здатність до правильного вживання дієслів у різних контекстах; виховувати виховувати інтерес до вивчення української мови.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає, що таке особові форми дієслова; розуміє правила творення особових форм дієслів у різних особах і числах; правильно змінює дієслова за особами та числами; розширює власний словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Питання – відповідь.

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте речення.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Запам’ятай.

Слайд 10. Випишіть особові дієслова. З перших букв виписаних слів складіть прислів’я.

Слайд 11. Перепишіть речення, знявши риску. Надпишіть над кожним особовим дієсловом особу й число.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Щоденні 5.

Слайд 15. Творче завдання. Прочитайте деформований текст. Прочитайте текст уголос, поставивши дієслова, що в дужках, у потрібну особову форму (у теперішньому часі).

Слайд 16. Перевір себе.

Слайд 17. Напишіть вільне есе, висловивши в ньому свої враження від прочитаного тексту.

Слайд 18. Запам’ятайте правильний варіант слововживання.

Закріплення вивченого

Слайд 19. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 20. Рефлексія. Оціни роботу за допомогою фразеологізмів.

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні