Каталог матеріалів

Урок №29 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Минулий час дієслів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №29. Минулий час дієслів

Мета: ознайомити учнів із морфологічними ознаками минулого часу дієслів, навчити учнів визначати дієслова минулого часу в текстах, правильно використовувати їх у мовленні, розвивати мовленнєві навички учнів шляхом створення речень із дієсловами минулого часу, закріпити знання через практичні завдання, підвищувати мовну грамотність та культуру мовлення;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, створює текст на основі кількох графічних джерел інформації, аналізуючи, порівнюючи, систематизуючи, узагальнюючи та оцінюючи її, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть, уставляючи на місці пропуску, де потрібно, м’який знак. Після кожного дієслова запишіть у дужках його час, особу та число.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Установіть відповідність між виділеним у реченні дієсловом та його лексичним значенням.

Слайди 11-12. Ознайомся. Значення і творення.

Слайд 13. Ознайомся. Змінювання.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Спишіть сполучення слів, замінюючи в кожному з них неозначену форму дієслова формою множини минулого часу.

Слайд 16. Коло думок.

Слайд 17. І. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Розподіліть між собою групи слів. Утворіть від слів своєї групи форми жіночого роду минулого часу. Обміняйтеся зошитами й перевірте одне в одного правильність виконання.

Слайд 18. Зверніть увагу!

Слайд 19. Прочитайте уривок із повісті Андрія Бачинського «140 децибелів тиші» про юного музиканта, який утратив слух під час автокатастрофи. Поміркуйте, чи допоможе музика Сергію та його названій сестрі Яринці повірити в себе.

Слайд 20. ІІ. Випишіть із тексту спочатку дієслова минулого часу у формі чоловічого роду, далі – у формі жіночого, а потім – у формі множини. Розберіть за будовою три дієслова (на вибір).

Слайди 21-22. Щоденні 5.

Слайд 23. І. Спишіть речення, виправляючи допущені помилки.

Слайд 24. Перевіряємо.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Оцінювання роботи в групі.

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні