Каталог матеріалів

Урок №28 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Зв'язок музики та графіки з літературою

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №28. Весну зустрічаємо

Зв'язок музики та графіки з літературою

Професійна вокальна музика. Зв’язок музики з літературою. Особливості жанру романсу. Види дитячих хорів. Дискант.

Сприймання: К. Стеценко Романс «Стояла я і слухала весну» на вірші Лесі Українки, українська народна пісня «Ой не світи, місяченьку», Р. Прізман. Композиція «Voca me»

Виконання: «Україна тополина» (сл. і муз. А. Сердюка)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-8. Слово вчителя

Слайд9. Розгляньте схему. Як ви гадаєте, чим схожі література та музика?

Слайд10. Прогляньте: К. Стеценко. Романс «Стояла я і слухала весну» на вірші Лесі Українки (у виконанні Тетяни Гавриленко).

Слайд11. Обговоріть.

Слайд12. Запам’ятайте!

Слайд13-14. Слово вчителя

Слайд15. Прослухайте: Українська народна пісня «Ой не світи, місяченьку» (у виконанні Людмили Монастирської і оркестру народної та популярної музики НРКУ).

Слайд16. Слово вчителя

Слайд17. Прямуємо на зустріч із дитячим хоровим колективом.

Слайд18-19. Слово вчителя

Слайд20. Пригадайте.

Слайд21-24. Слово вчителя

Слайд25. Запам’ятайте!

Слайд26. Прогляньте: Р. Прізман. Композиція «Voca me» (у виконанні хору хлопчиків «Libera», Великобританія).

Слайд27-28. Слово вчителя

Слайд29. Обговоріть.

Слайд30. Доберіть слова, які підходять до характеристики звучання музики в хоровому співі.

Слайд31. Гімнастика для очей

Слайд32. Слово вчителя

Слайд33. Пригадайте.

Слайд34. Спробуйте заспівати відому вам пісню без слів на будь-який голосний звук.

Слайд35. Гра «Звучить хор»

Слайд36. Виконуємо пісню «Україна тополина» (слова та музика А. Сердюка) хором із солістами. Куплет співає соліст, а приспів — хор.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд38. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд39. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні