Каталог матеріалів

Урок №28 з музичного мистецтва для 7 класу. Л. Масол, О. Калініченко - Мандрівка музичною картою світу

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Калініченко»

Урок №28. Мандрівка музичною картою світу

СММ: музика А. Пашкевича, вірші М. Негоди. Пісня «Степом, степом…» (Черкаський народний хор, солістка Р. Кириченко). Є. Філатов. Електронні композиції «Як звучить Чернігів?», «Як звучить Львів?». Музика кантрі. А. П’яццола. Oblivion (у різних виконаннях). В.-В. Ральф. Симфонія № 7 «Антарктика».

ХТД: Створення карти «Музична географія» (на основі контурної карти або на комп’ютері)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Мандрівка перша. Україна — Європа

Слайд6. Прослухайте: музика А. Пашкевича, вірші М. Негоди. «Степом, степом…» (Черкаський народний хор, солістка — Раїса Кириченко).

Слайд7. Прослухайте: Музика І. Шамо, вірші Д. Луценка. «Як тебе не любити, Києве мій!».

Слайд8-9. Мандрівка перша. Україна — Європа

Слайд10. Уявіть звучання сучасного міста в музиці.

Слайд11-12. Мандрівка перша. Україна — Європа

Слайд13. Прослухайте: Євген Філатов. Електронна композиція «Як звучить Чернігів?».

Слайд14. Прослухайте: Євген Філатов. Електронна композиція «Як звучить Львів?».

Слайд15. Обговоріть.

Слайд16-18. Мандрівка перша. Україна — Європа

Слайд19. На музичній карті Європи позначте зірочкою країни, композиторів яких ви знаєте. Пригадайте і послухайте їхні твори. За бажанням створіть кросен — асоціативну візуальну таблицю (3 х 3) на цю тему.

Слайд20. Гімнастика для очей

Слайд21. Мандрівка друга. Азія, Африка, Америка. Австралія

Слайд22. Обговоріть.

Слайд23. Мандрівка друга. Азія, Африка, Америка. Австралія

Слайд24. Зімпровізуйте в парі на барабанах ритми африканських танців.

Слайд25-26. Мандрівка друга. Азія, Африка, Америка. Австралія

Слайд27. Прослухайте: Alan Jackson. «Country Boy».

Слайд28-29. Прослухайте: Астор П’яццола. Oblivion (у різних виконаннях).

Слайд30. Обговоріть.

Слайд31. Мандрівка друга. Азія, Африка, Америка. Австралія

Слайд32-33. Мандрівка третя. Далекі материки. Моря й океани

Слайд34. Прослухайте: Ральф Воан-Вільямс. Симфонія № 7 «Антарктика». Зверніть увагу на тембри (челеста, вібрафон, ксилофон).

Слайд35. Мандрівка третя. Далекі материки. Моря й океани

Слайд36. Обговоріть.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37-38. Мистецька скарбничка

Слайд39. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд40. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд41. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд42. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво”

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні