Каталог матеріалів

Урок №28 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Часи дієслова. Теперішній час дієслів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №28. Часи дієслова. Теперішній час дієслів

Мета: ознайомити учнів із системою часових форм дієслів, зокрема з теперішнім часом, його морфологічними ознаками та особливостями вживання в українській мові, розвивати вміння учнів правильно визначати теперішній час дієслів у текстах і використовувати ці форми в усному та письмовому мовленні, виховувати мовленнєву грамотність та культуру спілкування;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, створює текст на основі кількох графічних джерел інформації, аналізуючи, порівнюючи, систематизуючи, узагальнюючи та оцінюючи її, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. А. З’ясуйте, у якому з трьох речень ідеться про подію, яка відбувається нині.

Слайд 8. Ознайомся. Часи дієслова.

Слайди 9-11. Виконайте тестові завдання.

Слайд 12. І. Відновіть за схемою подані речення, уставляючи на місцях пропусків подані дієслова у відповідній формі, і запишіть.

Слайд 13. Ознайомся. Теперішній час.

Слайд 14. Зверніть увагу!

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. І. Утворіть від поданих дієслів і запишіть форми 1-ї особи однини та множини теперішнього часу. Виділіть закінчення в утворених дієсловах.

Слайд 17. І. Спишіть речення, ставлячи на місці пропуску дієслова у формі 3-ї особи однини чи множини теперішнього часу. Скористайтеся словами-підказками.

Слайд 18. Перевіряємо.

Слайд 19. Зверніть увагу!

Слайд 20. І. Запишіть послідовно слова у дві колонки: 1) з м’яким знаком на місці пропуску; 2) без м’якого знака на місці пропуску. Обґрунтуйте орфограми.

Слайд 21. Перевіряємо.

Слайд 22. І. Прочитайте текст. Визначте його основну думку. Чому вчинок Жаклін Кіплімо гідний поваги?

Слайд 23. III. Уявіть, що після закінчення марафону до Жаклін підійшов спортивний репортер. Доповніть усно поданий діалог розгорнутими відповідями спортсменки.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Оціни роботу за допомогою фразеологізмів.

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні