Каталог матеріалів

Урок №27 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо письмове ділення на одноцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 27. Виконуємо письмове ділення на одноцифрове число

Мета: формувати навички письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове; вдосконалювати навички усного позатабличного множення та ділення; обчислювальні навички; актуалізувати навички ділення з остачею, в тому числі й у випадках, коли ділене менше за дільник; уміння виконувати письмове ділення на одноцифрове число у випадку, коли третє неповне ділене утворюється з остачі та одиниць діленого; перенести спосіб утворення неповного діленого з остачі та одиниць певного розряду діленого на утворення другого неповного діленого; формувати вміння виконувати дії письмового ділення, коли друге та третє неповні ділені утворюються з остачі та одиниць певного розряду діленого у матеріалізованій формі письмового ділення у формі мовлення вголос; формувати уміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного двома способами; розвивати логічне мислення учнів при розв’язуванні задач на знаходження четвертого пропорційного алгебраїчним методом; під час відновлення істинних рівностей.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-5. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Виконай ділення з остачею усно.

Слайд 10. Завдання 2. Знайди значення першої частки. Зістав частки. Як їх відмінність вплине на знаходження значення другої частки? Здогадайся, як утворити друге неповне ділене.

Слайд 11-14. Завдання 3. Визнач, що спільне в поданих випадках ділення. Чи можна розділити число сотень, число десятків на дільник націло? Як можна міркувати в ході утворення другого і третього неповних ділених? Виконай ділення письмово з коментарем.

Слайд 15. Фізкультхвилинка

Слайд 16-19. Завдання 4. Розглянь короткі записи. Склади задачу, доповни короткі записи. Розв’яжи отриману задачу двома способами.

Слайд 20. Завдання 5. Віднови істинні рівності.

Слайд 21. Завдання 6. Віднови розв'язання.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Завдання 1. Доведи істинність рівностей.

Слайд 24-25. Завдання 2. Виконай письмове ділення з коментарем.

Слайд 26. Завдання 3. Прокоментуй розв’язання Дениса. Зістав два випадки ділення. Як їх відмінність вплинула на розв’язання? Поясни, як Оля утворила друге неповне ділене.

Слайд 27-29. Завдання 4. Що спільне в усіх випадках ділення? Чи можна розділити число сотень націло на дільник? Обчисли письмово.

Слайд 30-33. Завдання 5. Прокоментуй розв’язання задач.

Слайд 34. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи хоча б одну

обернену задачу.

Слайд 35. Завдання 7. Віднови істинні рівності.

Слайд 36. Завдання 8. Виконай арифметичні дії.

Слайд 37. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні