Каталог матеріалів

Урок №26 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Вивчаємо число і цифру 7.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.

 

Урок № 26

Тема. Вивчаємо число і цифру 7. Наступне число. Попереднє число

Мета: ознайомити учнів із прийомом додавання та віднімання числа 1 на основі порядку числа в натуральному ряді; формувати поняття про число 7; учити співвідносити число предметів і цифру 7, писати цифру 7; ознайомити учнів зі способом утворення числа 7, з місцем числа 7 у натуральному ряді; учити складати рівності на додавання на основі складу чисел 2, 3, 4, 5, 6; учити виконувати додавання та віднімання на числовому промені; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати старанність, товариськість.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє додавати та віднімати числа 1 на основі порядку числа в натуральному ряді; співвідносить число предметів і цифру 7, вміє писати цифру 7; знайомиться зі способом утворення числа 7, з місцем числа 7 у натуральному ряді; складати рівності на додавання на основі складу чисел 2, 3, 4, 5, 6; виконувати додавання та віднімання на числовому промені.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7-9. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Актуалізація знань.

Слайд 10. Порядкова лічба від 1 до 10 (лічба хором, по черзі «ланцюжком», індивідуально).

Слайд 11. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Геометрична хвилинка.

Слайд 12. Геометрична хвилинка. Назвіть геометричні фігури. Визначте ознаку, що змінюється. Продовжіть послідовність. Яка фігура наступна?

Усне опитування.

Слайд 13. Усне опитування.

3 . Практична робота з математичним матеріалами «Числа та кружки».

Слайд 14. Завдання 1. Попрацюйте з геометричними фігурами

Актуалізація прямої та зворотної лічби, лічби в заданих межах.

Слайд 15. Завдання 2. Віднови відрізок числового ряду. Підкресліть однією рискою числа, менші від 6, двома рисками - більші за 6.

ІІІ. Основна частина. Формування нових знань і способів дії.

Ознайомлення зі способом додавання і віднімання числа 1.

Слайд 16-17. Завдання 3. Поясніть, як одержати наступне число? попереднє число? Усно складіть рівності за числовим променем.

Слайд 18. Завдання 4. Запишіть до чисел наступні числа; попередні числа. Знайдіть значення виразів.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Формування поняття про число 7. Позначення числа 7 цифрою.

Слайд 20. Завдання 5. Скільки трикутників; чотирикутників; кругів?

Слайд 21. Завдання 5. Визначення місця числа 7 у натуральному ряді. Способи одержання числа 7. Числовий промінь.

ІV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Співвіднесення цифри та числа об’єктів.

Слайд 22. Завдання 6. Полічіть кількість точок на кісточці доміно. З'єднайте кісточку з відповідним числом. Доберіть до числа відповідну кількість фігур.

Розвиток логічного мислення учнів.

Слайд 23. Завдання 7. У Китаї людей мешкає більше, ніж в Індії. В Індії мешкає більше, ніж в Україні. У якій країні мешкає найбільше людей? Поясніть, що позначає кожний відрізок.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Методика написання цифри 7.

Слайд 25. Методика написання цифри 7. Розгляньте рукописну цифру 7. З яких елементів вона складається? Пропишіть цифру 7 у повітрі.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 26. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 27-28. Графічні тренувальні вправи. Наведіть та пропишіть цифри.

Перегляд відео «Число і цифра 7» від Нової Школи.

Слайд 29. Перегляд відео «Число і цифра 7» від Нової Школи. Натисніть на помаранчевий круг.

Слайд 30. Рухлива вправа.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 31. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 39. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні